JSP Szczakowianka Jaworzno

Ostatnie domowe spotkanie

Szczakowianka w sobotę o raz ostatni w tym roku zagra o ligowe punkty przed własną publicznością. Biało-Czerwoni w Szczakowej zmierzą się z Wartą Zawiercie.

Jak głosi znane porzekadło – wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tak też jest z rundą jesienną w IV lidze, która dla Szczakowianki zdecydowanie jest bardzo dobra. Na dwie kolejki przed końcem Biało-Czerwoni na dobre już rozgościli się w ligowej czołówce i zamierzają walczyć jeszcze o mistrzostwo jesieni. Tak się złożyło, że w ostatnim domowym pojedynku podopieczni trenera Pawła Cygnara będą podejmowali ostatnią w tabeli ekipę Warty Zawiercie.

Zawiercianie o ostatnich miesiącach pewnie najchętniej by zapomnieli. Warta notuje najgorszą rundę o wielu lat i coraz poważniej musi martwić się o swój ligowy byt. W tej rundzie zespół wygrał tylko jedno spotkanie oraz zaliczył dwa remisy i pozostaje czerwoną latarnią całej ligi. Na dodatek drużyna traci mnóstwo bramek – licznik ostatnio zatrzymał się na 50 straconych golach, co pokazuje fatalną postawę całej defensywy.

Ekipa z Zawiercia bardzo potrzebuje punktów, tak by wiosną strata do bezpiecznej strefy była jak najmniejsza. To więc sprawia, że nie można jej mimo wszystko lekceważyć. Jeżeli zawiercianom da się szansę na zdobycie punktów i chociaż na moment zlekceważy, to konsekwencje mogą być opłakane. Przekonały się o tym chociażby rezerwy Zagłębia, które nieoczekiwanie przegrały z Wartą 3:5. Szczakowianka w poprzednim sezonie w Zawierciu przegrała 1:2, ale już wiosną wzięła srogi rewanż, gromiąc Wartę aż 6:1.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion w Szczakowej – to ostatnia szansa w tym roku, by zobaczyć Drwali na własnym obiekcie. Początek meczu o godzinie 14:00. Na koniec rundy mamy dla kibiców małą niespodziankę – na mecz można będzie nabyć dwa rodzaje wejściówek – zwykłe po 15 złotych i specjalne po 30 zł. Kibice, którzy zdecydują się zakupić specjalne wejściówki i wesprzeć w ten sposób klub wezmą udział w losowaniu meczowych koszulek. Osoby, które posiadają karnety, a chciałyby powalczyć o koszulki mogą nabyć specjalne wejściówki za promocyjną cenę 15 zł. 

Podobne wpisy

http://www.piotrekitomek.pl