JSP Szczakowianka Jaworzno

Lasy sprzyjają treningom

W ramach projektu „Sportowa Natura” realizowanego wspólnie z Lasami Państwowymi, które prowadzą zrównoważoną wielofunkcyjną gospodarkę leśną, młodzi zawodnicy Szczakowianki ostatnio mogli skorzystać z zalet leśnych wędrówek i odbyć trening na świeżym powietrzu.

Tak jak ostatnio informowaliśmy, nasz klub nawiązał współpracę z Lasami Państwowymi, które zostały partnerem ciekawej inicjatywy łączącej sport z przyrodą. W poniedziałek (31 października) w ramach realizacji wspólnego zadania młodzież trenująca w klubie udała się do jednego z lasów położonych na terenie Nadleśnictwa Chrzanów. Młodzi zawodnicy mogli na własnej skórze przekonać się o wszystkich zaletach, jakie oferują lasy. Całej wyprawie wyjątkowo sprzyjała polska złota jesień, która sprawia, że lasy o tej porze roku są wyjątkowo piękne i kolorowe.

Młodzi Drwale odbyli spacer po lesie, a także trening pod okiem trenerów Pawła Cygnara, Andrzeja Dylowicza, Piotra Szczotki i Wojciecha Tomasiewicza. Leśne ostępy okazały się świetnym miejscem do prowadzenia zajęć ogólnorozwojowych. Trenerzy mogli odpowiedni wykorzystać leśne ścieżki i wszelkie naturalne przeszkody, tak by urozmaicić zajęcia.

Projekt prowadzony razem z Lasami Państwowymi docelowo skierowany jest do dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Głównym założeniem zadania jest zaktywizowanie ruchowe młodego pokolenia w otoczeniu pięknej leśnej przyrody na świeżym powietrzu. Podczas zajęć w plenerze prowadzona jest także edukacja leśna, dzięki której młodzi ludzie uczą się szacunku do natury, troski o środowisko i odpowiedzialności za przyrodę. Zachęcamy naszych młodych zawodników, a także rodziców, kibiców i sympatyków klubu do odwiedzania lasów i przyjemnego spędzania tam czasu. Lasom Państwowym prowadzącym zrównoważoną wielofunkcyjną gospodarkę leśną, dziękujemy za wsparcie i możliwość uczestniczenia w ciekawym projekcie.

Podobne wpisy

https://padel-park.pl