JSP Szczakowianka Jaworzno

Jesienna profilaktyka ze Szczakowianką

Szczakowianka od lat uczy i wychowuje młodzież, dbając o rozwój zarówno fizyczny, jak i intelektualny naszych podopiecznych. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych możliwe jest prowadzenie zajęć profilaktycznych i treningów dla młodych adeptów piłki nożnej.

Każdego roku w Szczakowiance prowadzone są dodatkowe zajęcia dla młodzieży. Aktualnie w klubie realizowany jest projekt pod nazwą „Jesienna profilaktyka ze Szczakowianką”. Nadrzędnym celem programu jest profilaktyka oraz integracja dzieci pochodzących z różnych grup społecznych, a także promowanie zdrowego stylu życia. Program ma być odpowiedzią na nowe zagrożenia, które pojawiły się wraz z rozwojem nowoczesnych technologii takie jak cyberprzemoc, hejt, uzależnienie od internetu, telefonu, gier komputerowych itp. W ramach programu przewidziane są zajęcia o charakterze wychowawczym oraz rekreacyjno–sportowym. Podczas zajęć dzieci uczą się rozpoznawania zagrożeń w Internecie, radzenia sobie ze stresem, budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami opartej na zabawie, poznawaniu się i wzajemnym szacunku. Program również ma na celu wskazanie wychowankom alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego zamiast ciągłego siedzenia przed komputerem, czy korzystania ze smartfonów.

Zajęcia profilaktyczne prowadzi dobrze znana naszym podopiecznym pani mgr Dominika Patrzałek, która jest doświadczonym pedagogiem i świetnie potrafi przekazać wiedzę. W realizacji programu wspierają ją psycholog mgr Dominik Kasprzyk, a także trenerzy grup młodzieżowych, którzy podczas treningów przekazują również wiedzę z zakresu profilaktyki. Podczas zajęć wykorzystywane są elementy programu „Loguj się z głową” zalecanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zadanie „Jesienna profilaktyka ze Szczakowianką” finansowane jest w ramach małego grantu przez Gminę Miasta Jaworzna ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Podobne wpisy

pościel jednobarwna : 4sleepy.pl/kategoria/komplety-poscieli/posciel-jednobarwna-bawelna/