JSP Szczakowianka Jaworzno

Powalczą z Cidrami

W sobotę Szczakowiankę czeka kolejne wyjazdowe spotkanie w ramach IV ligi śląskiej. Tym razem Biało-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Ruchem Radzionków.

Po 8. kolejkach ligowych Szczakowianka znalazła się tuż za ligowym podium i odważnie spogląda w górę tabeli. W najbliższą sobotę jaworznickich Drwali czeka starcie z bardzo wymagającym rywalem. Jaworznianie na sztucznej murawie w Radzionkowie zmierzą się z miejscowym Ruchem. Ambitna ekipa popularnych Cidrów w tym sezonie zaliczyła falstart, a głową za to zapłacił trener Marcin Dziewulski. Odkąd stery w zespole przejął Michal Farkas Ruch jeszcze nie przegrał spotkania. Cidry cały czas gonią czołówkę. Na swoim koncie mają trzy zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki. Ostatnio zespół pokazuje dość radosną piłkę i strzela sporo bramek, ale traci też dużo. Ostatnie dwa mecze radzionkowianie zakończyli hokejowymi wynikami, remisując 4:4 z rezerwami Piasta i ogrywając 7:3 Przemszę Siewierz.

Mecze Szczakowianki z Ruchem zawsze oznaczały ogromne emocje. W poprzednim sezonie Szczakowianka na obiekcie w Radzionkowie zremisowała 1:1, a wiosną po szalonym spotkaniu przegrała przy Krakowskiej 3:4. Także tym razem Drwale na trudnym terenie spróbują powalczyć o pełną pulę i nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Początek spotkania zaplanowano w sobotę na godzinę 15:00.

Podobne wpisy