JSP Szczakowianka Jaworzno

Ćwierćfinał Pucharu Polski w Czeladzi

W środę rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z CKS-em Czeladź.

Rozgrywki pucharowe w podokręgu sosnowieckim nabierają tempa i już w środę poznamy komplet półfinalistów. Szczakowianka w ćwierćfinale wylosowała bardzo solidnego rywala – CKS Czeladź. Czeladzianie aktualnie grają w lidze okręgowej, gdzie radzą sobie bardzo dobrze. CKS zajmuje obecnie trzecie miejsce i poważnie liczy się w walce o awans. Ostatnio też regularnie gromi kolejnych rywali. W pucharze CKS w I rundzie uporał się z Górnikiem Sosnowiec, wygrywając pewnie 6:2.

Tak się złożyło, że Szczakowianka z CKS-em ostatni raz rywalizowały ze sobą dość dawno. Ostatnio w lidze regularnie mierzyły się w latach 2007-2010 w A klasie a potem lidze okręgowej. Z sześciu rozegranych spotkań Szczakowianka wygrała 4 mecze a dwa zremisowała. Warto tutaj dodać, że pojedynki obu ekip wzbudzały wówczas ogromne emocje, a na trybunach pojawiały się prawdziwe tłumy kibiców. Mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie w środę na bocznym boisku stadionu w Czeladzi o godzinie 16:30.

W pozostałych parach Górnik Piaski zmierzy się z Wartą Zawiercie, a Zew Kazimierz podejmie Unię Dąbrowa Górnicza. W półfinale tymczasem znalazła się już Sarmacja Będzin, która w meczu rozegranym awansem pokonała 3:2 Źródło Kromołów.

Podobne wpisy