Kolejna sparingowa wygrana

Szczakowianka w sobotę zwyciężyła w kolejnym meczu kontrolnym. Biało-Czerwoni tym razem pokonali 2:1 ekipę Lubania Maniowy.

Kolejnym tego lata rywalem Szczakowianki był zespół Lubania Maniowy, który w poprzednim sezonie wywalczył wicemistrzostwo małopolskiej IV ligi. Lubań okazał się wartościowym sparingpartnerem i zmusił Drwali do wysiłku, ale nie zdołał ich zatrzymać.

Spotkanie rozgrywane było w ogromnym upale, ale zawodnicy obu zespołów walczyli w całkiem dobrym tempie. Szczakowianka w pierwszej połowie przeważała i starała się atakować. Po niespełna kwadransie jaworzniccy Drwale objęli prowadzenie. Bartłomiej Kędzierski otrzymał świetne podanie od Macieja Małkowskiego i pokonał bramkarza rywali. Lubań kilka razy przedarł się w okolice pola karnego jaworznian, ale brakowało mu skuteczności. Szczakowianka co jakiś czas nękała defensywę gości i jeszcze przed przerwą dopięła swego. Kędzierski przejął piłkę przed polem karnym, ograł obrońców i po ziemi posłał strzał w dalszy róg bramki, zaliczając swoje drugie tego dnia trafienie.

W drugiej połowie oba zespoły dokonały kilku zmian, a tempo nieco spadło. W 58. minucie Lubań przeprowadził szybką akcję i praktycznie dwoma podaniami znalazł się w polu karnym, a Diaz zdołał pokonać bramkarza. Oba zespoły walczyły, ale klarownych okazji było już stosunkowo niewiele i więcej bramek nie padło. Tym samym Szczakowianka wygrała 2:1 i zanotowała drugie tego lata zwycięstwo.

Drużyna cały czas mocno trenuje, a trener Paweł Cygnar stara się wkomponować nowych zawodników w skład zespołu. Kadra już powoli się krystalizuje, a nowi gracze potwierdzają swoją przydatność dla ekipy Drwali. Kolejny mecz kontrolny Szczakowianka rozegra już w najbliższą środę. Zmianie uległ jednak rywal i miejsce spotkania. Zamiast z ekipą GTS Bojszowy Szczakowianka zmierzy się w Szczakowej z III-ligowym LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Zapowiada się bardzo ciekawe i wartościowe starcie, a do Szczakowej zawita były reprezentant Polski – Łukasz Piszczek! Początek meczu przy Kościuszki o godzinie 18:00.

Szczakowianka Jaworzno – Lubań Maniowy 2:1 (2:0)

(Kędzierski 14, 45+3 – Diaz 58)

Szczakowianka: Gargasz (70. Stanek) – Testowany 1 (46. Kumor), Bochenek (Testowany 4), Testowany 2 (80. D. Małkowski), D. Małkowski (55. Leś) – Kędzierski (57. Testowany 1), Wawoczny, Testowany 3 (23. Gądek, 68. Palian), M. Małkowski (61. Testowany 5) – Sewerin (72. Gądek), Smarzyński (55. Budak).

Lubań: Świerad – Zaika, Bałos, Chlipała – Magdziarczyk, Jandura, Duda, Pluta – Mańko, Skydan, Kasperczyk oraz Diaz, Testowany, Testowany, Testowany, Testowany, Bryja, Wróbel