JSP Szczakowianka Jaworzno

Maciej Małkowski piłkarzem Szczakowianki!

Kolejny transferowy hit staje się faktem. Nowym zawodnikiem Szczakowianki został Maciej Małkowski, który na boiskach Ekstraklasy rozegrał 190 spotkań.

Kadra Szczakowianki na nowy sezon w IV lidze powoli się krystalizuje, a skład uzupełniają nowi zawodnicy. Kolejnym nowym nabytkiem Szczakowianki jest gracz, który jest dobrze rozpoznawalny w piłkarskim środowisku – Maciej Małkowski. Maciek to niezwykle doświadczony pomocnik, który na boiskach Ekstraklasy rozegrał 190 spotkań, strzelając przy tym 17 bramek, a do tego ma za sobą debiut w reprezentacji Polski. Swoją karierę rozpoczynał w ekipie MOSiR-u Jastrzębie Zdrój, ale szybko związał się z GKS-em Jastrzębie, w barwach którego zagrał w II lidze. W 2008 roku w barwach Odry Wodzisław Ślaski zadebiutował w piłkarskiej Ekstraklasie. Na najwyższym szczeblu w kraju spędził kilka sezonów, rozgrywając w barwach Odry, GKS-u Bełchatów, Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze i Sandecji Nowy Sącz łącznie 190 spotkań i zdobywając 17 bramek. Najdłużej związany był właśnie z Sandecją. W ekipie z Nowego Sącza Małkowski grał od 2015 roku, wywalczył m.in. awans do Ekstraklasy, a z zespołem pożegnał się dopiero końcem 2021 roku. Ostatnią rundę spędził w barwach Barciczanki Barcice, grającej w lidze okręgowej. W reprezentacji Polski, podczas gdy selekcjonerem był Leo Beenhakker, rozegrał dwa mecze towarzyskie – z Serbią i Litwą.

Jeszcze jesienią minionego roku Maciej Małkowski pojawiał się na boiskach I ligi. Wiosną trafił na jedną rundę do Barciczanki, ale teraz dał się przekonać sztabowi trenerskiemu Szczakowianki i jesienią pomoże naszemu zespołowi w walce o kolejne wygrane w IV lidze. Serdecznie witamy w Szczakowiance i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy

komornik lubin