JSP Szczakowianka Jaworzno

Bartłomiej Kędzierski piłkarzem Szczakowianki

Latem Szczakowiankę wzmocni kilku nowych zawodników. Niezmiernie miło nam poinformować, że pierwszym letnim transferem Biało-Czerwonych został były zawodnik m.in. GKS Katowice - Bartłomiej Kędzierski.

W klubie trwa dopinanie ostatnich formalności związanych z transferami, ale już teraz możemy zdradzić rąbek tajemnicy i powiedzieć, że zespół wzmocni latem kilku bardzo solidnych zawodników. Jak na razie udało się sfinalizować transfer Bartłomieja Kędzierskiego z Podlesianki Katowice. Bartek swoją piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Victorii, ale jako bardzo młody zawodnik trafił do GKS-u Katowice. Tam został doceniony przez trenera Adama Nawałkę, który włączył go do kadry pierwszego zespołu. Zaledwie jako 17-latek nasz nowy zawodnik zadebiutował w I lidze. Został powołany także przez Michała Globisza na konsultację szkoleniową młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie uczestniczył w trzech grach kontrolnych. Ze względu na swój ogromny talent, a także fakt, że był jedynym piłkarzem grającym na tym poziomie, który urodził się bez ręki, stało się o nim bardzo głośno w ogólnopolskich mediach. W kolejnych latach Bartłomiej Kędzierski reprezentował barwy takich klubów jak m.in. Janina Libiąż czy LZS Leśnica, gdzie ogrywał się na III-ligowym poziomie. Na jakiś czas wrócił do korzeni i kontynuował karierę w Victorii 1918, a następnie zakotwiczył w Niwach Brudzowice, z którymi wywalczył awans do okręgówki i przy okazji ustrzelił ponad 40 bramek w jednym sezonie. Ostatnio reprezentował barwy Podlesianki Katowice, której pomógł awansować do IV ligi. Na dodatek w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem tego zespołu.

Co ciekawe drogi Bartka ze Szczakowianką przecinały się w przeszłości kilkukrotnie. Przed kilkoma laty był przymierzany do naszego zespołu, ale wówczas ostatecznie nie trafił na Kościuszki. Strzelał też bramki przeciwko Szczakowiance w barwach Niw w lidze, a także podczas memoriałów Mirosława Stadlera. Teraz zasila nasz zespół i pomoże w walce o jak najwyższe miejsce w IV lidze. Serdecznie witamy w Szczakowiance i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy

likier wiśniowy maraschino