JSP Szczakowianka Jaworzno

Remis na początek przygotowań

Szczakowianka w pierwszym meczu kontrolnym zremisowała 1:1 z ekipą MRKS Czechowice-Dziedzice. Pierwszą tego lata bramkę dla Drwali zdobył Jakub Sewerin.

Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Pawła Cygnara rozpoczęli od pojedynku z bardzo wymagającym rywalem. MRKS Czechowice-Dziedzice poprzednie rozgrywki zakończyli na 4. miejscu w II grupie IV ligi. Mecz rozgrywany w Szczakowej toczył się w niezłym tempie i był wyjątkowo zacięty. Goście zmusili Biało-Czerwonych do sporego wysiłku. MRKS w pierwszej połowie zdołał nawet umieścić piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał Jakub Sewerin, ale po jego strzale piłka przeszła tuż obok słupka. W drugiej połowie rywalizacja na murawie jeszcze się zaostrzyła, a kibice doczekali się nareszcie bramek. W 62. minucie Mateusz Wawoczny przeprowadził składną akcję prawą stroną i zagrał do Jakuba Sewerina, który z bliska pokonał bramkarza. Drwale mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale brakowało im trochę skuteczności, dobrze też radzili sobie obrońcy gości. W końcówce ekipa z Czechowic zdołała doprowadzić do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Kamil Jonkisz. Ostatecznie mecz zakończył się więc remisem 1:1.

Podczas meczu swoje umiejętności zaprezentowało aż pięciu testowanych zawodników. Większość z nich będzie reprezentowała barwy Szczakowianki jesienią. Trwają jeszcze ostatnie formalności związane z transferami, gdy tylko zostaną dopięte, będziemy mogli przedstawić Wam ich sylwetki.

W najbliższych tygodniach Biało-Czerwoni będą bardzo intensywnie trenowali i rozgrywali kolejne mecze kontrolne. Już w środę podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka pojedynek z Piliczanką Pilice. Piliczanka na co dzień gra w krakowskiej okręgówce, ubiegły sezon zakończyła na 4. lokacie. Mecz rozegrany zostanie w Szczakowej o godzinie 18:00 (godzina może jeszcze ulec zmianie).

Szczakowianka Jaworzno – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:1 (0:0)

(Sewerin 63 – Jonkisz 76)

Szczakowianka: Stanek – Kumor (Statkiewicz), Bochenek, Małkowski, Leś – Testowany 1, Testowany 2, Wawoczny, Testowany 3 – Testowany 4 – Sewerin

II połowa: Stanek – Wawoczny (Jaromin), Statkiewicz, Małkowski, Leś (Palian) – Budak, Gądek, Testowany 2, Testowany 5 – Testowany 4 (Testowany 3) – Sewerin

MRKS: Szczyrba – Zajączkowski, Mizia, testowany zawodnik I, Lorenc, testowany zawodnik II, Kozioł, Jonda, Matusz, testowany zawodnik III, testowany zawodnik IV oraz Kubica, Jonda, Zubrzycki, Padło, Jonkisz, trzech testowanych zawodników