JSP Szczakowianka Jaworzno

Majówka ze Szczakowianką

Tegoroczną majówkę warto będzie spędzić razem z Biało-Czerwonymi. Szczakowianka w długi majowy weekend rozegra dwa ligowe spotkania – na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza i u siebie z Wartą Zawiercie.

Rozgrywki w IV lidze nabrały rumieńców a walka o lokaty w górnej połowie tabeli staje się coraz ciekawsza. Szczakowiankę w najbliższych dniach czekają dwa bardzo trudne pojedynki, a to zapowiada spore emocje.

W sobotę podopieczni trenera Pawła Cygnara na wyjeździe zmierzą się z rywalem, którego wszyscy dobrze znamy – Unią Dąbrowa Górnicza. Pojedynki z dąbrowianami w ostatnich latach rozgrywane były wyjątkowo często i zawsze były bardzo emocjonujące. Szczakowianka i Unia trzykrotnie mierzyły się w finale Pucharu Polski i niestety za każdym razem to rywale Drwali byli górą. Chociaż akurat jesienią mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o zdobyciu trofeum decydowały karne. W lidze w poprzedniej rundzie przy Kościuszki padł remis 1:1. W poprzednim sezonie w Jaworznie Szczakowianka wygrała 2:1, a na sztucznej murawie w Dąbrowie Górniczej to Unia świętowała wygraną 4:3. Także teraz można spodziewać się zaciętej walki. Unia w lidze radzi sobie w miarę dobrze i zajmuje 9. lokatę. Ostatnio może jednak mówić o małej zadyszce. W środę dąbrowianie przegrali aż 1:7 z Rozwojem Katowice, natomiast w poprzedni weekend po szalonym spotkaniu ulegli Warcie 3:4. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Strzemieszycach – będzie to więc najbliższy wyjazd w całym sezonie – oba stadiony dzieli w linii prostej zaledwie około 7 km. Początek meczu o godzinie 17:00.

Trzy dni później na zakończenie majówki Szczakowianka przy Krakowskiej podejmować będzie w zaległym spotkaniu Wartę Zawiercie. W pierwotnym terminie ze względu na opady śniegu mecz był odwołany, ale teraz nie ma już przeszkód by do niego doszło. Pojedynki z zawiercianami z reguły są bardzo zacięte, zapowiada się więc bardzo ciekawe starcie. Warta aktualnie zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli i ma zaledwie jeden punkt więcej od Biało-Czerwonych. Ekipa z Zawiercia zimą bardzo dobrze prezentowała się w sparingach i regularnie wygrywała. W lidze wciąż walczy o podium i potrafi być groźna dla każdego. Ostatnio przekonał się o tym chociażby Raków Częstochowa, który zremisował z Wartą 3:3. Zawiercianie wiosną przegrali tylko jedno spotkanie, a do tego zaliczyli dwie wygrane i trzy remisy. Ostatnio rozprawili się z ekipą z Dąbrowy Górniczej, pokonując ją 4:3. Biało-Czerwoni jesienią w Zawierciu po emocjonującym pojedynku przegrali 1:2 i liczą na udany rewanż. Wygrana z Wartą pozwoliłaby awansować wyżej w ligowej tabeli i wrócić do gry o podium. Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski. Początek spotkania we wtorek 3 maja o godzinie 17:00.

Podobne wpisy