JSP Szczakowianka Jaworzno

Czwarta sparingowa wygrana

Szczakowianka w piątek wieczorem zaliczyła kolejny udany mecz kontrolny. Drwale tym razem 5:0 pokonali Górnika 09 Mysłowice.

Szczakowianka ma za sobą kolejny bardzo udany tydzień przygotowań do rundy wiosennej. W ciągu siedmiu dni Biało-Czerwoni rozegrali aż trzy mecze kontrolne, wygrali wszystkie, nie tracąc przy tym ani jednej bramki i strzelając aż 16.

W piątkowy wieczór podopieczni trenera Pawła Cygnara podejmowali ekipę Górnika 09 Mysłowice, która na co dzień grywa w lidze okręgowej. Szczakowianka już w 2. minucie spotkania otworzyła wynik, gdy wzorowo rzut wolny wykonał Mateusz Wawoczny i w swoim stylu pokonał bramkarza. Górnicy próbowali walczyć, ale nie potrafili przełamać jaworznickiej defensywy. Tymczasem Biało-Czerwoni boleśnie wypunktowali rywali. Po jednym z rzutów rożnych piłka trafiła do Kamila Bochenka, który podwyższył wynik na 2:0. Szczakowianka przyspieszyła grę i jeszcze dwukrotnie w tej części gry trafiła do siatki. Po składnej akcji Bartosz Marędowski wygarnął piłkę spod rąk próbującego interweniować bramkarza i wycofał ją do Maksymiliana Lesia, który pewnym strzałem podwyższył wynik. Przed przerwą efektownym uderzeniem z ponad 25 metrów popisał się za to Jakub Sewerin, który zaliczył kolejne trafienie. Samych bramek mogło być jeszcze więcej, ale piłka dwa razy zatrzymała się na słupku, a kilka dobrych interwencji zaliczył też golkiper gości. Po przerwie Górnik zaatakował, ale nie zdołał odwrócić losów spotkania. Szczakowianka przeczekała ataki gości i wkrótce postawiła kropkę nad i. Marcin Smarzyński skutecznie wykończył podanie od Bartosza Marędowskiego i ustalił wynik na 5:0.

Szczakowianka zimą jak na razie notuje komplet zwycięstw i przy okazji prezentuje całkiem dobrą grę, co można potraktować jako dobry zwiastun przed rundą wiosenną. Kolejny mecz kontrolny Drwale rozegrają w sobotę 12 lutego. Wtedy to na wyjeździe zagrają z rezerwami GKS-u Tychy, które po rundzie jesiennej są wiceliderem II grupy IV ligi. Mecz rozegrany zostanie na sztucznej murawie w Tychach o godzinie 11:00. 

Szczakowianka Jaworzno – Górnik 09 Mysłowice 5:0 (4:0)

(Wawoczny 2, Bochenek 26, Leś 37, Sewerin 40, Smarzyński 53)

Szczakowianka: Gargasz – Kumor, Statkiewicz, Bochenek, Małkowski – Marędowski, Gądek, Wawoczny, Leś – Smarzyński, Sewerin.

Grali też: Testowany bramkarz, Szumski, Budak, Chrabąszcz, Jaromin, Cygnar, Bruzda

Podobne wpisy