Kanonada na sparingu

Początek przygotowań do rundy wiosennej jak na razie przebiega dla Drwali bardzo udanie. W środę Szczakowianka w sparingowych derbach rozgromiła Zgodę Byczyna 8:0.

Zgoda, która na co dzień gra w lidze okręgowej, była trzecim tej zimy rywalem Biało-Czerwonych. Wieczorne spotkanie próbowała zakłócić pogoda – padający deszcz przeszedł w śnieżycę, ale nawet to nie pokrzyżowało planów obu zespołom. Zgodnie z oczekiwaniami to Szczakowianka od samego początku nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Wynik szybko otworzył Marcin Smarzyński. W 17. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Smarzyński przepuścił piłkę do wbiegającego w pole bramkowe Pawła Cygnara, który pokonał bramkarza. Parę chwil później Michał Chrabąszcz z bliska wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył na 4:0 popisując się efektownym uderzeniem z dystansu.

W drugiej połowie Szczakowianka spokojnie prowadziła grę i dalej punktowała rywali. Strzelanie w tej części gry rozpoczął Maksymilian Leś, który skutecznie zamknął dośrodkowanie od Bartka Marędowskiego. Po jednej z kolejnych akcji Bartosz Marędowski trafił w słupek, ale nogę zdołał jeszcze dołożyć Chrabąszcz i podwyższył na 6:0. W końcówce dwa razy do siatki trafił jeszcze grający trener Drwali. Paweł Cygnar najpierw głową pokonał golkipera Zgody, a w ostatniej minucie w zamieszaniu w polu karnym zmienił nogą tor lotu piłki zagranej przez Mateusza Wawocznego i ustalił wynik na 8:0.

Dla Szczakowianki była to już trzecia tej zimy wygrana. Tym razem na boisku pojawiło się trzech testowanych zawodników. Na bramce zagrał nowy kandydat na drugiego bramkarza. W pomocy w pierwszej połowie grał niezwykle doświadczony zawodnik w przeszłości grający nawet na boiskach Ekstraklasy, a po przerwie po raz kolejny pokazał się młody zawodnik, grający ostatnio dla jednego z naszych ligowych rywali.

Kolejny sparing podopieczni trenera Pawła Cygnara rozegrają już w piątek. Tym razem rywalem Drwali będzie przedstawiciel katowicko-sosnowieckiej okręgówki – Górnik 09 Mysłowice. Początek spotkania na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego o godzinie 20:30.

Szczakowianka Jaworzno – Zgoda Byczyna 8:0 (4:0)

(Smarzyński 9, Cygnar 17, 85, 90, Chrabąszcz 24, 42, 73, Leś 58)

I połowa: Gargasz – Kumor, Statkiewicz, Małkowski – Budak, Wawoczny, Gądek, Chrabąszcz, Testowany 1 – Cygnar, Smarzyński

II połowa: Testowany 2 – Leś, Bruzda, Bochenek, Małkowski (60. Szumski) – Testowany 3, Wawoczny, Chrabąszcz, Marędowski – Cygnar, Smarzyński (60. Jaromin)