JSP Szczakowianka Jaworzno

Wygrana w Tychach

Szczakowianka cały czas kontynuuje świetną zimową serię. W piątym meczu kontrolnym Drwale zaliczyli wygraną 3:2 z rezerwami GKS-u Tychy.

Podopieczni trenera Pawła Cygnara jak na razie w tym okresie przygotowawczym mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. W sobotę Biało-Czerwoni na wyjeździe mierzyli się z wyjątkowo wymagającym rywalem. Rezerwy GKS-u Tychy są wiceliderem II grupy IV ligi, a na dodatek do meczu przystąpili wzmocnieni aż sześcioma zawodnikami z I ligi. To jednak nie przeszkodziło Szczakowiance powalczyć o dobry wynik.

W pierwszej połowie gospodarze mieli więcej z gry i na dodatek wywalczyli sobie dwie jedenastki, które pewnie zamienili na bramki. Szczakowianka szukała swoich szans, ale dość długo nie mogła się przebić przez defensywę rywali. W 38. minucie Jakub Sewerin wziął sprawy w swoje… nogi i po indywidualnej akcji zaliczył kontaktowe trafienie. Dzięki temu drugą połowę Drwale mogli zaczynać w lepszych nastrojach. Od samego początku Szczakowianka szukała swoich szans i próbowała zaskoczyć bramkarza. Udało się to wykonać po godzinie gry. Po ładnej zespołowej akcji Dominik Małkowski zagrał do Marcina Smarzyńskiego, ten w polu karnym obrócił się z piłką i wystawił ją Michałowi Chrabąszczowi, który doprowadził do wyrównania. Oba zespoły atakowały i stwarzały sobie kolejne sytuacje, to jednak Szczakowianka okazała się skuteczniejsza i na niespełna kwadrans przed końcem zapewniła sobie wygraną. Będący ostatnio w bardzo dobrej formie Mateusz Wawoczny przejął piłkę na połowie rywala i popisał się rajdem zakończonym celnym trafieniem zza szesnastki. GKS nie zdołał już na to odpowiedzieć i to Szczakowianka mogła cieszyć się z kolejnej sparingowej wygranej.

Biało-Czerwoni zimą pokazują się z bardzo dobrej strony i liczymy, że ciężka praca przełoży się potem także na grę w lidze. Do startu rozgrywek ligowych pozostał dokładnie miesiąc. Szczakowianka w tym czasie planuje rozegrać jeszcze co najmniej trzy mecz kontrolne. Najbliższym rywalem naszego zespołu będzie przedstawiciel okręgówki – Victoria Częstochowa. Victoria jest zdecydowanym liderem rozgrywek, a jesienią wygrała aż 15 z 17 spotkań i wydaje się dość pewnie zmierzać w kierunku IV ligi. Częstochowianie powinni być bardzo wymagającym rywalem i możemy liczyć na dobry test. Spotkanie odbędzie się na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego o godzinie 14:00.

GKS II Tychy – Szczakowianka Jaworzno 2:3 (2:1)

(Sewerin 38, Chrabąszcz 60, Wawoczny 76)

Szczakowianka: Gargasz – Kumor, Statkiewicz, Bochenek, Małkowski – Budak (75. Szumski), Wawoczny, Gądek (57. Sewerin, 75. Cygnar), Chrabąszcz (67. Gądek), Leś (75. Jaromin) – Sewerin (46. Smarzyński)