JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale wygrywają świąteczne turnieje

Jednym z ostatnich akcentów piłkarskiego roku były dwa świąteczne halowe turnieje dla młodzieży, które w sobotę zostały rozegrane w Szczakowej. Impreza odbywała się przy wsparciu Gminy Miasta Jaworzno.

W sobotę (11 grudnia) na hali w Szczakowej działo się wyjątkowo dużo. Na miejscu rozegrane zostały dwa młodzieżowe turnieje, a zmagania młodych piłkarzy okazały się bardzo emocjonujące.

Do południa toczyła się rywalizacja zawodników z rocznika 2010 i młodszych. Na parkiecie oprócz dwóch zespołów Szczakowianki walczyły ekipy Zewu Sosnowiec, Fabloku Chrzanów i Ciężkowianki Jaworzno. Drużyny grały systemem każdy z każdym, a na koniec o kolejności decydowała tabela. Kolejne spotkania okazywały się bardzo zacięte, a w meczach padało sporo bramek. Od początku bardzo dobrze spisywała się drużyna „Czerwona” Szczakowianki, która wygrała trzy mecze z rzędu, ale przed ostatnim pojedynkiem nie mogła jeszcze być pewna końcowej wygranej. W decydującym spotkaniu z Zewem Sosnowiec Młodzi Drwale musieli mocno powalczyć. Sosnowiczanie liczyli jeszcze na niespodziankę i objęli prowadzenie, ale jaworznianie odrobili straty. Mecz zakończył się remisem, a to oznaczało, że Szczakowanka „Czerwona” zajmie pierwsze miejsce. Kolejne lokaty na podium przypadły Zewowi i Fablokowi. Aż trzech zawodników – Filip Wojciechowski, Mateusz Labocha (obaj Zew) i Paweł Kitliński (Fablok) zdobyło po 5 bramek. Dlatego o koronie króla strzelców decydowały rzuty karne, w których najlepszy okazał się Filip Wojciechowski. Najlepszym bramkarzem turnieju został z kolei Mikołaj Melka ze Szczakowianki.

W godzinach popołudniowych do walki w kolejnym turnieju przystąpili młodsi zawodnicy – z rocznika 2011. Tutaj również emocje były ogromne. Szczakowianka ponownie wystawiła dwa zespoły, a oprócz tego w szranki stanęły ekipy Progresu Sosnowiec, Unii Ząbkowice i Gromu Tychy. Gospodarze okazali się tym razem bezkonkurencyjni, a Szczakowianka „Czerwona” zdominowała rywalizację i z kompletem zwycięstw wygrała całą imprezę. Za jej plecami toczyła się wyjątkowo zacięta walka o kolejne lokaty. Aż do ostatnich sekund ostatniego spotkania końcowa kolejność nie była znana. Ostatecznie druga lokata przypadła Progresowi Sosnowiec, który rzutem na taśmę wyprzedził „Czarną” Szczakowiankę. Najwięcej bramek – po 6 – zdobyli zawodnicy Biało-Czerwonych – Hubert Kręcichwost i Maksymilian Twardak. Podobnie więc jak w roczniku 2010 do wyłonienia króla strzelców potrzebne były rzuty karne. Ostatecznie korona króla przypadła Hubertowi. Najlepszym bramkarzem został z kolei Maciej Musiał z Unii Ząbkowice.

Po każdym z turniejów zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Królowie strzelców i najlepsi bramkarze zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Z kolei najlepsze drużyny wyróżniono okolicznościowymi pucharami. Dodatkowo też nasz partner – firma Cutline Wear Factory ufundowała cenny voucher o wartości 1000 zł na sprzęt sportowy dla zwycięzców. Ceremonię wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością Łukasz Kolarczyk – Zastępca Prezydenta Miasta, a także radny Dawid Domagalski. Zarówno na zawodników, jak i wszystkich gości czekał wzmacniający posiłek i napoje.

Cała impreza mogła się odbyć dzięki przychylności i finansowemu wsparciu udzielonemu przez Gminę Miasta Jaworzno i Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Cieszymy się, że jako Jaworznickie Stowarzyszenie Piłkarskie możemy wspólnie z miastem promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, trenerom, sędziom, którzy wzięli udział w turnieju. Osobne podziękowania należą się rodzicom za ogromne wsparcie podczas organizacji turniejów i zadbanie o naszych małych i dużych gości. Dziękujemy również sponsorom, którzy wsparli całą inicjatywę. Liczymy, że w 2022 roku znów będziemy mogli regularnie spotykać się, rywalizować, ale też współpracować na sportowych arenach.

Wyniki spotkań

Piłkarski Halowy Turniej jedenastolatków:

Zew Sosnowiec – Fablok Chrzanów 1:3

Szczakowianka Czarna – Szczakowianka Czerwona 0:7

Ciężkowianka Jaworzno – Zew Sosnowiec 0:4

Fablok Chrzanów – Szczakowianka Czarna 6:1

Ciężkowianka Jaworzno – Szczakowianka Czerwona 0:4

Zew Sosnowiec – Szczakowianka Czarna 7:3

Szczakowianka Czerwona – Fablok Chrzanów 2:0

Fablok Chrzanów – Ciężkowianka Jaworzno 2:3

Szczakowianka Czerwona – Zew Sosnowiec 1:1

Szczakowianka Czarna – Ciężkowianka Jaworzno 2:1

Końcowa kolejność:

1. Szczakowianka Czerwona

2. Zew Sosnowiec

3. Fablok Chrzanów

4. Szczakowianka Czarna

5. Ciężkowianka Jaworzno

Piłkarski Halowy Turniej dziesięciolatków:

Grom Tychy – Progres Sosnowiec 1:2

Szczakowianka Czarna – Szczakowianka Czerwona 3:10

Unia Ząbkowice – Grom Tychy 4:1

Progres Sosnowiec – Szczakowianka Czarna 0:0

Unia Ząbkowice – Szczakowianka Czerwona 1:8

Grom Tychy – Szczakowianka Czarna 1:1

Szczakowianka Czerwona – Progres Sosnowiec 2:1

Szczakowianka Czarna – Unia Ząbkowice 1:0

Szczakowianka Czerwona – Grom Tychy 4:1

Progres Sosnowiec – Unia Ząbkowice 2:1

Końcowa kolejność:

1. Szczakowianka Czerwona

2. Progres Sosnowiec

3. Szczakowianka Czarna

4. Unia Ząbkowice

5. Grom Tychy

Podobne wpisy

https://padelpark.pl | https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/warszawa/srodmiescie | Profesjonalne rękawice Top King do boksu i walki.