JSP Szczakowianka Jaworzno

Program Klub wspiera Szczakowiankę

W ciągu minionych dwunastu miesięcy Szczakowianka mogła liczyć na wsparcie z wielu różnych źródeł. Jednym z nich był także rządowy program Klub.

Rządowy Program Klub powstał w 2016 roku w celu wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Obecnie jest to największe narzędzie bezpośredniego wsparcia, skierowane do organizacji sportowych z terenu całego kraju, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Rządowy Program Klub jest elementem Rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W latach 2016-2020 na finansowanie programu przeznaczono 199 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W kończącym się właśnie 2021 roku budżet programu był rekordowy. – W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub – ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. „tarczy dla sportu”. Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym – mówi wicepremier Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

W tym roku Szczakowianka starała się o wsparcie w ramach programu Klub i dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi udało się uzyskać pomoc w wysokości 10 000 zł. Środki te zostały wykorzystane przede wszystkim na rozwój naszych grup młodzieżowych i pozwoliły na lepsze funkcjonowanie klubu. Liczymy, że również w kolejnych latach będziemy mogli korzystać z rządowego wsparcia.

Podobne wpisy

https://mamyito.pl/warzywa-i-owoce/grzyby