JSP Szczakowianka Jaworzno

Zawodnik Szczakowianki Mistrzem Świata!

Michał Chrabąszcz pracowicie wykorzystuje zimową przerwę. Nasz zawodnik razem z kolegami reprezentował Polskę podczas II Światowego Turnieju Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej. Polacy wywalczyli mistrzostwo świata, a Michał został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy.

Nie jest tajemnicą, że Michał Chrabąszcz grę w Szczakowiance łączy razem ze służbą krajowi w policji. Sierżant Chrabąszcz czasami też wykorzystuje swoje sportowe talenty, by wesprzeć policyjne drużyny. W ostatnich dniach nasz pomocnik razem z kolegami z policji udał się na Wyspy Kanaryjskie, a konkretnie na Teneryfę, gdzie rozgrywany był II Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej.

Mecze grupowe rozegrane były każdy z każdym po 20 minut, rozpoczęły się w piątkowy poranek 3 grudnia br. Pierwszy mecz turnieju reprezentacja polskiej Policji rozpoczęła z drużyną Włoch. Od pierwszych minut widać było presję, jaka ciążyła na naszych graczach. Jednakże doskonałe przygotowanie wszystkich zawodników pozwoliło rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Drugi mecz był starciem reprezentantów naszej Policji z Hiszpanią Alicante i również w tym meczu nasi zawodnicy pokazali charakter i wygrali to spotkanie. Ostatni mecz grupowy pomiędzy naszą reprezentacją, a drużyną gospodarzy Santa Cruz Tenerife był przepustką do rundy finałowej i tak jak w poprzednich spotkaniach nasza drużyna zwyciężyła po trudnym boju.

W ćwierćfinale los skojarzył naszą drużynę z drużyną Hiszpanii. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo zacięty. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadawanie tempa gry przez Polaków i wyprowadzenie skutecznych kontrataków. W efekcie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej Policji, a Policia Benito Włochy. Każdy błąd na tym etapie rozgrywek mógł oznaczać wyeliminowanie drużyny z rozgrywek, dlatego do spotkania z groźnym rywalem nasi zawodnicy podeszli z ogromną koncentracją. Mecz po ciężkiej zaciętej walce ułożył się po myśli szkoleniowca reprezentacji polskiej Policji Andrzeja Kuczyńskiego i w ostatnich minutach meczu po pięknym strzale sierż. szt. Macieja Watkowskiego zwyciężyliśmy 1:0. To zwycięstwo zapewniło awans do wymarzonego finału.

W ostatnim meczu finałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z grupowym rywalem Policia Hiszpania Alicante. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i po niespełna 30 minutach meczu wygrywali 2:0. Wtedy selekcjoner reprezentacji polskiej Policji Andrzej Kuczyński dokonał kilku zmian, co sprawiło, że nasi zawodnicy po bardzo ciężkim wyrównanym meczu zwyciężyli 4:3 zostając mistrzami świata. Dodatkowo przyznawano też nagrody indywidualne, a Michał Chrabąszcz został uznany za najlepszego zawodnika całej imprezy. Serdecznie gratulujemy Michałowi i całej drużynie!

Podobne wpisy