JSP Szczakowianka Jaworzno

Z Podlesianką gramy dla Julki

W sobotnie przedpołudnie czeka nas kolejne emocjonujące starcie w IV lidze. Biało-Czerwoni przy Krakowskiej podejmować będą Podlesiankę Katowice. Podczas spotkania zbierane będą środki na rzecz Julki Pajor, która dzielnie walczy z chorobą i kibicuje naszemu zespołowi.

Po pucharowej wygranej w najbliższy weekend podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka kolejne trudne wyzwanie. Już w sobotę o godzinie 11:00 Szczakowiaka na stadionie Miejskim podejmować będzie beniaminka IV ligi – Podlesiankę Katowice. Zespół z Katowic w poprzednim sezonie w świetnym stylu wygrał ligę okręgową i awansował o szczebel wyżej. Katowiczanie już w pierwszych kolejkach potwierdzili, że nie był to awans przypadkowy i także na IV-ligowych boiskach mogą być bardzo groźni. Podlesianka na swoim koncie ma obecnie trzy zwycięstwa, remis i jedną porażkę i zajmuje wysokie 4. miejsce. Co ciekawe, katowiczanie mogą się też pochwalić na ten moment najbardziej bramkostrzelną ofensywą – zdobyli już bowiem 16 bramek. W ostatniej kolejce po efektownym spotkaniu ograli 5:3 Wartę Zawiercie. Szczakowianka z Podlesianką w przeszłości rywalizowała wiele razy. Ostatnio oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2019/20, kiedy to toczyły zaciętą walkę o awans. Po szalonym spotkaniu zakończonym dwoma trafieniami gości w końcówce Katowiczanie ograli Drwali 3:2. Sezon lepiej jednak zakończył nasz zespół, który z 10-punktową przewagą awansował do IV ligi. Teraz także zapowiada się bardzo zacięty pojedynek, na pewno warto zajrzeć na stadion.

Mecz z Podlesianką ma też swoje drugie oblicze. Podczas spotkania na trybunach będzie prowadzona zbiórka środków na rzecz małej Julii Pajor. Julka od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą. Mimo swoich problemów Julka razem ze swoją rodziną dzielnie kibicuje jaworznickim Drwalom i teraz chcemy odwdzięczyć się jej za całe wsparcie. Każdy chętny będzie mógł dorzucić się do puszki i pomóc w leczeniu i rehabilitacji Julki. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie i zachęcamy do wsparcia Julki i Biało-Czerwonych. Początek meczu na Stadionie Miejskim w sobotę o godzinie 11:00.

Podobne wpisy

biuro podróży dla firm