JSP Szczakowianka Jaworzno

Starcie na ligowym szczycie

W sobotę w IV lidze dojdzie do starcia na samym szczycie. Trzecia w tabeli Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z aktualnym liderem – Wartą Zawiercie.

Trwa piłkarski sierpniowy maraton, a Biało-Czerwoni cały czas prezentują świetną formę i wygrywają kolejne spotkania. W sobotnie przedpołudnie w Zawierciu dojdzie do starcia dwóch ekip, które w tym sezonie jeszcze nie straciły punktów. Warta dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wskoczyła na fotel lidera. Szczakowianka tymczasem z taką samą ilości punktów jest na trzeciej lokacie. Ekipa z Zawiercia w obecnych rozgrywkach prezentuje się bardzo dobrze i podobnie jak Drwale, ma na swoim koncie same wygrane. Na inaugurację Warta pokonała Unię Kosztowy 2:1, potem 5:1 rozgromiła Jedność Przyszowice, a w środę pokonała 3:2 Przemszę Siewierz. Co ciekawe, w każdym z tych spotkań zawiercianie jako pierwsi tracili bramkę, ale potem potrafili skutecznie odrabiać straty. Szczególnie efektowny wyglądało środowe starcie, podczas którego Warta przegrywała już 0:2 z Przemszą, by ostatecznie zainkasować komplet punktów.

W ubiegłym sezonie oba zespoły w meczach ze sobą zaliczyły po jednej wygranej. W Jaworznie nieoczekiwanie aż 5:0 wygrała Warta, ale już na wiosnę Drwale wzięli rewanż wygrywając na boisku rywali 2:0. Teraz zapowiada się ciekawe starcie, a zwycięzca może objąć fotel lidera rozgrywek. Początek spotkania na stadionie w Zawierciu o godzinie 11:00.

Podobne wpisy