JSP Szczakowianka Jaworzno

Drwale wznowili treningi

Szczakowianka w poniedziałek oficjalnie rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Biało-Czerwoni wznowili treningi i rozpoczynają serię gier kontrolnych.

Do startu rozgrywek IV ligi śląskiej pozostał nieco ponad miesiąc. Wiemy już, że 14 sierpnia na inaugurację Szczakowianka zmierzy się z Rozwojem Katowice. Aby dobrze przygotować się do walki o ligowe punkty nasz zespół rozpoczyna treningi. Podczas poniedziałkowych zajęć na stadionie przy Kościuszki panowała bardzo dobra atmosfera. Trenerzy Paweł Cygnar i Wojciech Tomasiewicz mogli być zadowoleni także z frekwencji – na treningu pojawiło się 21 zawodników. Oprócz graczy, którzy wiosną reprezentowali nasze barwy, pojawiło się sporo nowych twarzy – bardzo solidnych graczy znanych chociażby z boisk IV ligi czy okręgówki. Na ten moment dopinane już są kolejne transfery i wkrótce będziemy mogli zaprezentować oficjalnie pierwsze wzmocnienia Szczakowianki. Biało-Czerwoni do pierwszych zajęć podeszli z dobrymi humorami i pozytywnym nastawieniem. Przed naszymi zawodnikami bardzo pracowity miesiąc, a wszystko co w tym czasie uda się wypracować powinno potem zaowocować w lidze.

Szczakowianka w tym tygodniu rozpoczyna także serię gier kontrolnych. Już w środę o godzinie 18:00 podopieczni trenera Pawła Cygnara na wyjeździe zmierzą się z bardzo silnym rywalem – III-ligową Polonią Bytom. Polonia wywalczyła w poprzednich rozgrywkach wicemistrzostwo III ligi i na pewno zmusi nasz zespół do ogromnego wysiłku i dobrze przetestuje przebudowaną defensywę Drwali. Kolejny sparing – już na własnym obiekcie w Szczakowej rozegrany zostanie w sobotę przed południem, a rywalem będzie grająca w okręgówce Zgoda Byczyna. O godzinie tego spotkania, a także kolejnych meczach kontrolnych będziemy jeszcze informowali na bieżąco. Wstępnie zaplanowane jest sześć sparingów, ale może to jeszcze ulec zmianie w trakcie przygotowań.

Podobne wpisy