JSP Szczakowianka Jaworzno

Mateusz Budak piłkarzem Szczakowianki

Pora na odkrycie kolejnej karty przed startem rundy wiosennej. Drugim nowym piłkarzem Szczakowianki został Mateusz Budak.

Biało-Czerwoni powoli kompletują kadrę i przygotowują się do rundy wiosennej. Zimą nasz zespół przechodzi dużą przebudowę i przy okazji odmładza skład. Drugim nowym zawodnikiem, który dołączył do zespołu w okresie przygotowawczym jest Mateusz Budak.

Mateusz to jeden z bardziej utalentowanych młodych zawodników pochodzących z Jaworzna. Ma zaledwie 19 lat, a już prezentuje ogromne umiejętności i ma potencjał, by błyszczeć także na IV-ligowych boiskach. Mateusz jest wychowankiem Górnika Jaworzno, gdzie trenował pod skrzydłami m.in. Wojciecha Tomasiewicza. Co ciekawe na pierwsze treningi trafił do Szczakowianki, ale akurat wtedy nie mieliśmy w klubie drużyny z jego rocznika i dlatego ostatecznie wybrał Górnika. Talent Mateusza, którzy błyszczał na różnych turniejach i był powoływany do kadry Śląska, szybko dostrzegli skauci w wyższych lig. Karierę kontynuował w młodzieżowych zespołach Górnika Zabrze. Szczególnie dobrze prezentował się m.in. w zmaganiach Centralnej Ligi Juniorów U-17, gdzie strzelał mnóstwo bramek. Z Zabrza trafił do ROW-u Rybnik, gdzie zdążył już zadebiutować na III-ligowych boiskach. Zimą dał się przekonać na przenosiny do Szczakowianki. Już w sparingach pokazał sporo dobrej i zaliczył kilka trafień. Liczymy, że wiosną stanie się ważnym ogniwem zespołu i będzie regularnie pokonywał bramkarzy rywali. Serdecznie witamy w klubie!

Podobne wpisy

https://fashionistki.pl/warkocz-bokserski-instrukcja-wykonania-krok-po-kroku/