Kolejna sparingowa wygrana

Biało-Czerwoni w środę wygrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem podopieczni trenera Pawła Cygnara pokonali 4:0 ekipę Cyklona Rogoźnik.

Przygotowania do rundy wiosennej nabrały rozpędu, a Drwale są już na dobrej drodze by na starcie rozgrywek być w optymalnej formie. W środę wieczorem Szczakowianka na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego podejmowała w towarzyskim starciu lidera sosnowieckiej okręgówki – Cyklon Rogoźnik. Cyklon zawsze jest wymagającym rywalem, chociaż akurat tym razem Biało-Czerwoni dość łatwo poradzili sobie z tym przeciwnikiem. Szczakowianka od samego początku przeważała i dość szybko udokumentowała to trafieniem. Już po raz kolejny tej zimy na listę strzelców wpisał się młody pomocnik, który wiosną zasilił szeregi Drwali. Nasz zespół cały czas naciskał na defensywę rywali i jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0. Tym razem swoje premierowe trafienie zaliczył doświadczony pomocnik, który po raz pierwszy wystąpił w spotkaniu w barwach Szczakowianki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Biało-Czerwoni stwarzali sobie mnóstwo okazji strzeleckich, ale nieco zawodziła ich skuteczność, a piłka regularnie omijała bramkę rywali, lub zatrzymywała się na słupkach czy poprzeczce. Cyklon tylko sporadycznie przedzierał się w okolice jaworznickiej bramki, ale nie potrafił zaskoczyć defensywy gospodarzy. Tymczasem w ostatnich minutach Drwale podkreślili swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się testowany pomocnik, który w przeszłości dużo grywał na I i II-ligowych boiskach. Na minutę przed końcem sytuacyjnym uderzeniem z dystansu popisał się nowy środkowy pomocnik Szczakowianki, który ustalił wynik na 4:0.

Druga z rzędu wysoka wygrana może na pewno cieszyć i pokazuje, że przebudowa zespołu zmierza w dobrym kierunku. Większość transferów jest już praktycznie sfinalizowana i dopinane są ostatnie szczegóły. Już w sobotę podopiecznych trenera Cygnara czeka kolejny mecz kontrolny. Tym razem Biało-Czerwoni w samo południe na obiekcie Hetmana zmierzą się z rezerwami GKS-u Katowice.

Szczakowianka Jaworzno – Cyklon Rogoźnik 4:0 (2:0)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka, Testowany 1, Drzymont, Testowany 2 – Testowany 3, Lipniak, Testowany 4, Marędowski – Cygnar, Testowany 5

Grali też: Jewuła, Kurzawa, Bąk, Rzymowski, Łukaszyk. Gocyk, Testowany 6, Testowany 7