Zagrali z Gieksą

W sobotę Biało-Czerwoni rozegrali kolejny mecz kontrolny. W Katowicach na boisku Hetmana ulegli rezerwom GKS-u 1:3.

Za dwa tygodnie ruszają rozgrywki w IV lidze śląskiej, przygotowania do rundy są więc już na ostatniej prostej. Szczakowianka powoli kończy serię gier kontrolnych przed ligową wiosną. W sobotę na sztucznej murawie Hetmana Drwale mierzyli się z rywalizującymi w katowickiej okręgówce rezerwami katowickiego GKS. Rywale okazali się bardzo wymagający i postawili Biało-Czerwonym wysoko poprzeczkę. Od samego początku na boisku trzeszczały kości i nie brakowało agresywnych starć. Już w pierwszych minutach z urazem boisko opuścić musiał Mateusz Wawoczny. Potem po zderzeniu w polu karnym krwią zalał się jeden z testowanych zawodników, drobnego urazu kostki doznał też Dawid Lipniak. Gospodarze już w 8. minucie po szybkiej akcji lewą stroną objęli prowadzenie. Oba zespoły starały się atakować, ale trochę więcej z gry mieli miejscowi. Szczakowianka kilka razy próbowała zaskoczyć bramkarza, ale nieco brakowało skuteczności. Przed przerwą doszło jeszcze do małej przepychanki w środku pola, po której boisko z czerwoną kartką musiał opuścić Marcin Smarzyński. Drugą połowę również lepiej rozpoczął GKS, który dwukrotnie zdołał umieścić piłkę w siatce. Szczakowianka próbowała odrabiać straty, ale dopiero w końcówce dopięła swego. Paweł Cygnar otrzymał piłkę na 17 metrze i zdecydował się na uderzenie z dystansu tuż pod poprzeczkę. Biało-Czerwoni mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale w samej końcówce po uderzeniu testowanego zawodnika piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Już za dwa tygodnie Biało-Czerwoni – o ile nic się nie zmieni – powinni rozpocząć ligowe zmagania. W pierwszej wiosennej kolejce podopieczni trenera Cygnara zmierzą się na wyjeździe z AKS-em Mikołów. Za tydzień Szczakowiankę czeka ostatni tej zimy sparing. Tym razem rywalem Drwali będzie ekipa Rozwoju Katowice.

GKS II Katowice – Szczakowianka Jaworzno 3:1 (1:0)

(Cygnar 86)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka, Wawoczny, Drzymont, Testowany 1 – Budak, Lipniak, Testowany 2, Marędowski – Cygnar – Smarzyński.

Grali też: Gocyk, Kurzawa, Rzymowski, Bąk, Testowany 3, Testowany 4