JSP Szczakowianka Jaworzno

Pogrom w towarzyskich derbach

Prawdziwą kanonadą zakończyły się towarzyskie derby Jaworzna, w których Biało-Czerwoni mierzyli się ze Zgoda Byczyna. Szczakowianka rozgromiła lokalnego rywala aż 8:0.

Jaworzniccy Drwale wkraczają w ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej i rozgrywają kolejne mecze kontrolne. W sobotę na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego doszło do towarzyskiego pojedynku ze Zgodą. Lokalne derby dwóch najlepszych zespołów w mieście zawsze budzą dodatkowe emocje. Tym razem Biało-Czerwoni nie mieli litości dla grającego w okręgówce przeciwnika i urządzili sobie prawdziwą strzelaninę. Już w 8. minucie po rzucie rożnym Marcin Drzymont celnym uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Szczakowianka spokojnie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i stale nękała defensywę Zgody. W pierwszej połowie Drwale jeszcze trzykrotnie zdołali umieścić piłkę w siatce. Dwa trafienia zaliczył Paweł Cygnar, a jedno testowany młody pomocnik, który wiosną zasili drużynę. W drugiej połowie obraz gry nie uległ dużej zmianie, a przewaga Biało-Czerwonych była wyraźna. Trener Cygnar stopniowo wymieniał też kolejnych zawodników, by dokonać pełnego przeglądu kadry. W 55. minucie testowany pomocnik po raz drugi trafił do siatki podwyższając na 5:0. W ciągu ośmiu minut Drwale trzykrotnie jeszcze pokonali golkipera rywali. Na początek na listę strzelców wpisał się Bartosz Marędowski, który celnym trafieniem zamknął świetne podanie od Adriana Gałki, przedłużone jeszcze przez Smarzyńskiego. Chwilę później swoje trafienie zaliczył dopiero co wprowadzony na boisko Marcel Gocyk. Wynik na 8:0 ustalił Marcin Smarzyński, który trafił do siatki po dobrze wykonanym rzucie rożnym.

Biało-Czerwoni w sobotę testowali kilku nowych zawodników i można powiedzieć, że sprawdzian wypadł wzorowo. Nie tylko bowiem udało się zdobyć aż osiem bramek, ale jeszcze utrzymać czyste konto. W najbliższych dniach będziemy mogli już bliżej przedstawić sylwetki kolejnych nowych graczy. Następny mecz kontrolny Szczakowianka rozegra już w środę, kiedy to o 18:00 mierzyć się będzie z Cyklonem Rogoźnik.

Szczakowianka Jaworzno – Zgoda Byczyna 8:0 (4:0)

(Drzymont 8, Cygnar 18, 41, Testowany 33, 55, Marędowski 63, Gocyk 65, Smarzyński 71)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka, Testowany 1, Drzymont, Bąk – Testowany 2, Testowany 3, Testowany 4, Marędowski – Cygnar – Smarzyński.

Grali też: Jewuła, Gocyk, Rzymowski, Kurzawa, Lipniak, Łukaszyk, Testowany 5, Testowany 6