JSP Szczakowianka Jaworzno

Przegląd młodzieżowy: zespół Żaków F1

Ostatnio na łamach naszego portalu mogliśmy przeczytać o sukcesie naszych Żaków w turnieju – Piłkarz Cup 2021. Dziś w przedostatnim już podsumowaniu grup młodzieżowych Szczakowianki, sprawdzimy jak nasza najmłodsza grupa radziła sobie w minionym sezonie.

Młodzi Drwale jesienią brali udział w Lidze Żaków, na którą składała się seria mini-turniejów organizowanych przez kolejne drużyny wchodzące w jej skład. Biało-Czerwoni rywalizowali w ramach grupy 1, gdzie walczyli z dwoma drużynami UKS-u Akademii 2012 Jaworzno, Górnikiem Jaworzno oraz Akademią Piłkarską Orbity Bukowno.

Pierwszy turniej rozgrywany był we wrześniu w Jeleniu. Młodzi Drwale rozegrali trzy spotkania. Na początek zremisowali z ekipą Akademii 2012 1:1. Potem zaliczyli dwie skromne porażki – 2:3 z Orbitą Bukowno oraz 0:1 z drugą ekipą Akademii. Na koniec przyszła cenna wygrana – 2:0 z Górnikiem Jaworzno. W kolejnych zawodach nasz młody zespół dopisał do swojego konta kolejne pięć oczek, ogrywając jedną z ekip z Akademii 2012 i zaliczając dwa remisy.

3 października w Szczakowej nasz klub gościł rywali przy Kościuszki w ramach kolejnego turnieju. Ten okazał się bardzo udany. Młodzi Drwale spisali się świetnie, notując 3 wygrane i 1 remis. Biało-Czerwoni pokonali 1:0 Górnika Jaworzno, potem 2:1 Akademię 2012. W kolejnym meczu z drugą ekipą Akademii zremisowali 2:2, a na koniec 2:0 ograli Orbitę Bukowno.

Ostatecznie drużyna prowadzona przez Andrzeja Dylowicza łącznie we wszystkich turniejach zdobyła 23 punkty, plasując się na 4. pozycji. Drużyna ze Szczakowej swój dorobek bramkowy zakończyła na 22 zdobytych golach przy 32 straconych. Zwycięzcą całej grupy została ekipa Orbity Bukowno

Młodym piłkarzom Szczakowianki dziękujemy za walkę i liczymy, że w przyszłości będą osiągać kolejne sukcesy w naszej drużynie. Dziękujemy również rodzicom, którzy dzielnie dopingują i towarzyszą swoim pociechom w każdych spotkaniach.

Podobne wpisy

https://www.blogerka.com.pl | wapozon | semilac 023 | Arlena Łódź oferuje kamienie ozdobne w wielu wariantach kolorystycznych.