JSP Szczakowianka Jaworzno

O Puchar w Sarnowie

Puchar Polski w podokręgu sosnowieckim dotarł już do ostatniego etapu – w środę 21 października poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji. W Sarnowie Szczakowianka zmierzy się z Unią Dąbrowa Górnicza.

Historia lubi się powtarzać – tak chyba śmiało można powiedzieć, patrząc na to jak ułożyła się obecna edycja Pucharu Polski. W finale czeka nas powtórka z poprzedniego sezonu, kiedy to w walce o trofeum zmierzyły się ekipy z Jaworzna i Dąbrowy Górniczej

Szczakowianka drogę do tegorocznego finału rozpoczęła od starcia z SKS-em Łagisza. Drwale wygrali ten mecz 3:2. W kolejnej rundzie trafili na wolny los, a w ćwierćfinale przy Kościuszki znów wygrali 3:2 – tym razem z Przemszą Siewierz. W półfinale Biało-Czerwoni na wyjeździe zremisowali bezbramkowo z Sarmacją, ale po rzutach karnych wyeliminowali rywali wygrywając ostatecznie 4:3. Unia w drodze do finału wyeliminowała czterech kolejnych rywali. Na początek rozgromiła 12:0 Górnika Piaski, potem 6:1 pokonała Błękitnych Sarnów i 2:1 Cyklon Rogoźnik. W półfinale dąbrowianie 3:2 ograli Ostoję Żelisławice, zapewniając sobie tym samym awans do finału.

Szczakowianka z Unią w ostatnich miesiącach grały ze sobą dwukrotnie. Najpierw zmierzyły się w czerwcu – właśnie w finale pucharu. Wówczas górą byli dąbrowianie, którzy wygrali 3:0. W lidze Biało-Czerwoni wzięli już rewanż i po emocjonującym spotkaniu w doliczonym czasie gry zapewnili sobie wygraną 2:1. Także teraz zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, pełen dodatkowych smaczków.

Mecz finałowy rozegrany zostanie w dość nietypowym miejscu – na stadionie w Sarnowie. Władze podokręgu zdecydowały się na skorzystanie z kameralnego i przebudowanego w ostatnich latach obiektu, który dodatkowo dysponuje też sztucznym oświetleniem, które przyda się podczas środowego pojedynku. Uwaga zmianie uległ termin rozegrania spotkania – mecz został przesunięty na 21 października. Godzina jest w trakcie ustalania – mecz zostanie rozegrany o 16:30 lub o 17:00 – będziemy o tym informowali na bieżąco.

Ze względu na wprowadzone ograniczenia mecz rozgrywany będzie bez udziału publiczności!

Podobne wpisy

Biuro księgowe Holandia