JSP Szczakowianka Jaworzno

Jesienny przegląd młodzieżowy

Piłkarskie rozgrywki z udziałem piłkarzy Szczakowianki – także tych z grup młodzieżowych – minęły już półmetek. Sprawdzamy jak na tym etapie radzą sobie nasi młodzi zawodnicy.

Od jakiegoś czasu w naszym klubie mocno rozwijane są grupy młodzieżowe. Coraz więcej dzieci trenuje w Szczakowiance i pod okiem naszych trenerów zdobywa pierwsze piłkarskie szlify. Przez cały rok prowadzimy nabór do naszych grup młodzieżowych i zachęcamy do spróbowania swoich sił na boisku. Młodzi Drwale obecnie rywalizują też w kilku ligach na różnych poziomach – sprawdziliśmy, jak sobie radzą na tym etapie rozgrywek.

Trudne początki juniorów

Najstarszą grupa młodzieżową reprezentująca Szczakowiankę są juniorzy, którzy na co dzień grają w bardzo wymagającej II lidze wojewódzkiej. Nasi chłopcy rywalizują tam m.in. z takimi ekipami jak Polonia Bytom, Ruch Radzionków czy Warta Zawiercie. Po ośmiu ligowych kolejkach Młodzi Drwale mają na swoim koncie 5 punktów – na co składa się zwycięstwo, dwa remisy i cztery porażki. W ostatniej kolejce juniorzy w Szczakowej podejmowali ekipę Stradomia Czestochowa. Goście w drugiej połowie wyszli na prowadzenie, ale Biało-Czerwoni szybko wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Jakub Gędłek. Więcej bramek nie padło, więc ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. W następnej kolejce juniorzy na wyjeździe zagrają z Victorią Częstochowa i zakończą pierwszą rundę spotkań, a już 17 października rozpoczną rundę rewanżową.

Solidni Młodzicy

W IV lidze okręgowej na co dzień grają nasi Młodzicy z rocznika 2008. Jak na razie na swoim koncie zgromadzili 9 punktów, wygrywając 3 mecze i zaliczając 4 porażki. W ostatniej kolejce nasi chłopcy rozgromili aż 8:0 ekipę MUKP Dąbrowa Górnicza, a na listę strzelców wpisali się – cztery razy Gabriel Boba i po razie Maksymilian Borowski, Franciszek Batko, Łukasz Winiarski i Witold Baran. W piątek Młodzi Drwale na wyjeździe zagrają z Sarmacją Będzin, którą w pierwszej rundzie ograli 7:2. Liczymy na udaną powtórkę!

Druga drużyna Młodzików gra z kolei w V lidze okręgowej i jak na razie zgromadziła 6 punktów, a na swoim koncie ma 2 zwycięstwa i 5 porażek. W ostatniej kolejce chłopcy ulegli AKS-owi Niwka 2:6. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Maksymilian Borowski i Łukasz Winiarski. W następnej kolejce 13 października o godzinie 16:30 Młodzicy w Szczakowej podejmować będę ekipę Warty Zawiercie.

Orliki Młodsze bez strat

Nasz klub w rozgrywkach reprezentują też dwie drużyny Orlików. Starsza ekipa z rocznika 2010 gra w IV lidze okręgowej. Jak na razie chłopcy zgromadzili na swoim koncie 8 punktów, zaliczając 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. W ostatni weekend Młodzi Drwale w Szczakowej rozegrali mecz derbowy z Akademią 2012. Spotkanie ostatecznie zakończyło się hokejowym remisem 5:5. Dla Biało-Czerwonych bramki zdobywali Tobiasz Paluch, Szymon Patucha, Hubert Kręcichwost, Olivier Garzeł i Konrad Drabik. W sobotę na wyjeździe Orliki zagrają spotkanie z Górnikiem Sosnowiec.

Fantastycznie radzą sobie nasi chłopcy z grupy Orlików Młodszych (rocznik 2011), którzy jeszcze nie przegrali ani jednego spotkania ligowego. Młodzi Drwale są wiceliderem V ligi okręgowej i mają na swoim koncie 6 zwycięstw i 1 remis. W ostatniej kolejce w środę na wyjeździe rozgromili 12:5 ekipę Zagłębia Dąbrowa Górnicza, a kilka dni wcześniej odnieśli rekordową wygraną u siebie, demolując KS Mydlice aż 18:0. W tamtym spotkaniu pięć razy na listę strzelców wpisał się Hubert Kręcichwost, cztery bramki zdobył Kuba Rapacz, trzy Dominik Raszek, po dwie Wiktor Jabłoński i Dawid Boś, a po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Jakub Domagalski i Michał Puskarz. W najbliższą niedzielę naszych chłopców czeka starcie na samym ligowym szczycie. Młodzi Drwale o 12:30 w Szczakowej podejmować będą lidera rozgrywek – Zagłębie Sosnowiec.

Waleczne Żaki

W sobotę rozegrany został kolejny turniej żaków, a tym razem gospodarzem imprezy był nasz klub. W Szczakowej oprócz naszych młodych zawodników stawiły się też ekipy Górnika Jaworzno, dwa zespoły Akademii 2012 oraz Orbita Bukowno. Młodzi Drwale spisali się świetnie, notując 3 wygrane i 1 remis. Biało-Czerwoni pokonali 1:0 Górnika Jaworzno, potem 2:1 Akademię 2012. W kolejnym meczu z drugą ekipą Akademii zremisowali 2:2, a na koniec 2:0 ograli Orbitę Bukowno. Przy okazji składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację turnieju – rodziców, działaczy, trenerów! W najbliższy weekend w Bukownie zostanie rozegrany kolejny turniej żaków – trzymamy mocno kciuki za nasz zespół.

Powiązane Wpisy

chezchibrac | kinesi.pl/logopedia.html