JSP Szczakowianka Jaworzno

Ćwierćfinał przy Kościuszki

Pucharowe zmagania w podokręgu sosnowieckim nabierają powoli rumieńców. W środę w ćwierćfinale tych rozgrywek Szczakowianka zmierzy się z Przemszą Siewierz.

Za nami już dwie rundy Pucharu Polski. Szczakowianka jak dotychczas pokonała zespół SKS Łagisza 3:2, a w drugiej rundzie miała sporo szczęścia i trafiła na wolny los. Teraz za to czeka ją trudne zadanie i wymagający rywal.

Przemsza Siewierz na co dzień gra w tej samej grupie IV ligi, co Szczakowianka. W ostatnich latach oba zespoły grywały ze sobą wyjątkowo często – zarówno w meczach towarzyskich, jak i o stawkę. W poprzednim sezonie Drwale po ciekawym spotkaniu ograli Przemszę w półfinale Pucharu Polski, wygrywając 3:2. W 2016 roku górą z kolei byli siewierzanie, którzy wówczas wygrali 3:1. W obecnych rozgrywkach Przemsza ma na swoim koncie dwie wygrane. W pierwszej rundzie 3:1 ograła ekipę RKS-u Grodziec, natomiast w 1/8 finału bez problemów 4:1 pokonała grające w okręgówce Źródło Kromołów. W lidze siewierzanie mają na swoim koncie 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. W ostatniej kolejce Przemsza sensacyjnie ograła niepokonaną jak dotychczas ekipę Znicza Kłobuck 2:1.

Wszystko wskazuje na to, że w środę czeka nas zacięte i wyrównane spotkanie, a każdy wynik będzie możliwy. Serdecznie zapraszamy na stadion w Szczakowej – początek meczu o godzinie 17:00.

Zestaw par III rundy:

Szczakowianka Jaworzno – Przemsza Siewierz

Cyklon Rogoźnik – Unia Dąbrowa Górnicza

UKS Zagłębiak Tucznawa – LKS Ostoja Żelisławice

Tęcza Błędów – Sarmacja Będzin

Powiązane Wpisy