JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka z nową sekcją!

Szczakowianka od lipca stała się klubem wielosekcyjnym! Obok sekcji piłki nożnej właśnie ruszyła nasza nowa sekcja – jakiej w Jaworznie jeszcze nie było. Zapraszamy na grę w... teqballa!

W przeszłości Szczakowianka obok piłki nożnej miała wiele innych sekcji – m.in. siatkówki, koszykówki, zapasów czy nawet hokeja. W ostatnich latach Drwale prowadzili tylko sekcje piłkarską, ale teraz się to zmieni. W lipcu otwarta została sekcja teqballa.

Teqball to nowa dyscyplina sportowa bazująca na piłce nożnej, przeznaczona zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności techniczne i poprawiać koncentrację. Teqball to najczystsza forma piłki nożnej, ponieważ nie dochodzi do fizycznego kontaktu między zawodnikami. Dzięki temu gracze nie są narażeni na kontuzje, unika się brutalności i nieczystych zagrań. Co więcej, w nawiązaniu do oficjalnych zasad, zawodnicy nie mogą dotknąć stołu w trakcie gry, co dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo odniesienia urazu. Teqball nie jest konkurencją dla piłki nożnej, ale jej uzupełnieniem. Doskonale pomaga rozwijać pewność siebie, co jest niezwykle ważną cechą każdego piłkarza. Ma pozytywny wpływ na czas reakcji przy podejmowaniu decyzji na boisku. Świetnie sprawdza się w realiach nowoczesnego futbolu.

W teqballa gra się na specjalnych zakrzywionych stołach. Mecze teqballa są niezwykle widowiskowe i potrafią dostarczyć sporo emocji. Polski Związek Teqball (PZTEQ) wraz z Międzynarodową Federacją Teqball (FITEQ) niedawno uruchomił program wsparcia dla klubów teqballa. W ramach projektu, każdy podmiot, który utworzył sekcję teqballa i dołączył do PZTEQ otrzymał bezpłatnie stół do gry. Szczakowianka podobnie jak wiele innych klubów, takich jak chociażby Zagłębie Lubin, Wisła Kraków czy Górnik Zabrze, wystartowała z sekcją teqballa. Ta dyscyplina rozwija się niezwykle dynamicznie na całym świecie. Stoły teqball to wielofunkcyjny sprzęt służący do treningu piłkarskiego, używane przez najlepsze kluby i akademie piłkarskie są obecne w ponad osiemdziesięciu krajach. Teqball to także szybko rozwijająca się dyscyplina sportu. Wicemistrzem świata w grze na zakrzywionych stołach jest Polak.

PZTEQ został założony w październiku 2019 roku z inicjatywy Prezesa Związku Michała Listkiewicza oraz osób decyzyjnych, które weszły w skład Zarządu. – Naszym celem jest popularyzacja dyscypliny i dystrybucja stołów teqball, poprzez podejmowanie różnych inicjatyw sportowych i społecznych i ścisłą współpracę z podmiotami państwowymi, takimi jak Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Piłki Nożnej – mówią przedstawiciele PZTEQ.

Reprezentacja Polski regularnie bierze udział w turniejach międzynarodowych od 2017 roku. Polska to jeden z najdłużej działających i najbardziej utytułowanych krajów w całej hierarchii światowego teqballa. Potwierdzeniem tej tezy są medale i trofea, wywalczone przez naszych zawodników na różnych imprezach międzynarodowych. Do najcenniejszych należą srebrny (Budapeszt – 2019) i brązowy (Reims – 2018) medal mistrzostw świata w grze pojedynczej, złoto w elitarnym turnieju Teqball Masters (2019) w Arabii Saudyjskiej oraz srebro w szlagierze internacjonalnym „Warsaw Cup” (2018). Ambasadorami PZTEQ są Andrzej Strejlau, Szymon Marciniak, Paweł Golański i Piotr Dziewicki.

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Teqballa za stół do gry. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do grona klubów teqballowych i promować całą dyscyplinę. Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w grze w teqballa zapraszamy na Szczakową.

ceny sterydów | kancelaria komornicza lubin