JSP Szczakowianka Jaworzno

Z Rozwojem na remis

W środę Szczakowianka rozegrała przedostatni tego lata mecz kontrolny. Biało-Czerwoni zremisowali z IV-ligowym Rozwojem Katowice 1:1.

Już tylko półtora tygodnia zostało do startu ligowych rozgrywek, przygotowania są więc na ostatniej prostej. Przedostatnim podczas letniej przerwy rywalem jaworznickich Drwali był Rozwój Katowice. Katowiczanie powracają do seniorskiej piłki i w najbliższym sezonie zamierzają grać w IV lidze w grupie „południowej”. Drużyna oparta ma być w większości na zawodnikach z akademii Rozwoju, która słynie ze szkolenia młodzieży. Jej postawa jest duża niewiadomą, podczas meczu ze Szczakowianką pokazała jednak sporo dobrej piłki.

Środowe spotkanie rozegrane zostało na boisku w Rybniku-Kamieniu, gdzie Rozwój aktualnie przebywa na zgrupowaniu. Mimo kilku okazji, w pierwszej połowie żadnej z ekip nie udało się umieścić piłki w siatce. Oba zespoły stworzyły dość wyrównane widowisko. Dopiero po przerwie coraz więcej działo się pod obiema bramkami. Wreszcie w 63. minucie po zaskakującym centrostrzale katowiczanie wyszli na prowadzenie. Radość graczy Rozwoju nie trwała zbyt długo, bowiem parę chwil później Arkadiusz Trzciński doprowadził do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Okres przygotowawczy dobiega powoli końca i w piątek Biało-Czerwonych czeka ostatni mecz kontrolny. W Szczakowej przy Kościuszki o 18:30 Drwale podejmować będą ekipę LKS-u Gorzów. LKS w ubiegłym sezonie zajął 9. miejsce w wadowickiej okręgówce. W starciu ze Szczakowianką na pewno będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, można więc spodziewać się ciekawego meczu.

Rozwój Katowice – Szczakowianka Jaworzno 1:1 (0:0)

(Woźniak 63 – Trzciński 72)

Szczakowianka: Testowany 1 – Testowany 2 (46. Kurzawa), Wadas (46. Testowany 5), Drzymont, Śliwa – Trzciński, Testowany 3, Testowany 4, Marędowski – Cygnar – Smarzyński

Powiązane Wpisy

http://bezkompleksu24.pl/