JSP Szczakowianka Jaworzno

Rusza kolejny etap przygotowań do sezonu

Po pucharowych emocjach i krótkich urlopach zawodnicy Szczakowianki z nową werwą wkraczają w kolejny etap przygotowań do nowego sezonu. Już w sobotę Drwale rozegrają pierwszy lipcowy mecz kontrolny.

Do startu nowego sezonu w IV lidze śląskiej pozostał już niespełna miesiąc i przygotowania do rozgrywek zaczynają wchodzić w kluczowy etap. Po chwili odpoczynku Biało-Czerwoni pełni energii powracają do pracy. Zespół wraca do intensywnych treningów i przed początkiem rozgrywek rozegra kilka meczów kontrolnych. Zarząd negocjuje już z nowymi zawodnikami i wkrótce będziemy mogli przedstawić nowe nabytki Biało-Czerwonych.

Tymczasem w poniedziałek poznamy terminarz rozgrywek na nowy sezon. Na stronach Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się transmisja z losowania zestawu par pierwszej kolejki. Zgodnie z uchwałą Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej Szczakowianka znalazła się w grupie I. Rywalami Drwali będą takie ekipy jak: Szombierki Bytom, Unia Kosztowy, Znicz Kłobuck, Warta Zawiercie, Ruch Radzionków, AKS Mikołów, Przemsza Siewierz, Raków II Częstochowa, Sarmacja Będzin, Unia Dąbrowa Górnicza, Śląsk Świętochłowice, Gwarek Ornontowice, RKS Grodziec, Drama Zbrosławice, Polonia Łaziska Górne oraz MKS Myszków.

W sobotę (4 lipca) Biało-Czerwoni rozegrają trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Szczakowej o godzinie 10:00 zmierzą się z Unią Ząbkowice. Unia po kilku latach spędzonych w sosnowieckiej Patrick A Klasie wraca na wyższy szczebel rozgrywkowy. Jesienią ząbkowiczanie zdominowali rozgrywki w A klasie i wywalczyli sobie awans do ligi okręgowej, nie przegrywając ani jednego meczu. Zapowiada się ciekawe starcie, a na murawie można będzie przyjrzeć się lepiej kandydatom do gry w zespole.

Powiązane Wpisy

Jacek Barutowicz opinie