Pierwsza lipcowa wygrana

Piłkarze Szczakowianki bardzo udanie rozpoczęli kolejny etap przygotowań do nowego sezonu. W trzecim tego lata sparingu jaworznianie pokonali Unię Ząbkowice 3:1.

Pierwszym lipcowym rywalem Biało-Czerwonych była ekipa beniaminka ligi okręgowej. Unia w cuglach wygrała rozgrywki w Patrick A Klasie i w nowym sezonie zapewne będzie chciała powalczyć o jak najlepsze miejsce w okręgówce. Podczas sobotniego starcia zespół z Ząbkowic dość dzielnie stawiał opór jaworznianom, ale ostatecznie uległ.

Wynik spotkania w 13. minucie otworzył grający trener Drwali Paweł Cygnar, który strzałem głową wykończył składną zespołową akcję. Gospodarze przeważali, byli częściej przy piłce, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Podobnie jak w meczu pucharowym – nieco zawodziła skuteczność. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 61. minucie Bartłomiej Chwalibogowski popisał się efektowną indywidualną akcją zakończoną celnym trafieniem. W międzyczasie goście próbowali odpowiedzieć i nawet umieścili piłkę w siatce, ale ze względu na spalonego, arbiter nie uznał tego trafienia. W 73. minucie Unia dopięła swego. Jeden z zawodników z Ząbkowic znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jakub Szczechla próbował ratować sytuację i nieprzepisowo zatrzymał rywala, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Kontaktowa bramka dla Unii z rzutu karnego tylko podrażniła Drwali, którzy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. W końcówce Bartosz Marędowski zdecydował się na indywidualny rajd lewą stroną, wpadł w pole karne i uderzył celnie, ustalając wynik na 3:1.

W sumie z sobotę w ekipie Drwali zagrało pięciu testowanych zawodników. Troje z nich już wcześniej miało okazję pokazać się na boisku i także tym razem pozostawili dobre wrażenie. Pozostała dwójka do zespołu dołączyła w ostatnich dniach. Na bramce po raz pierwszy zagrał nowy golkiper, który może pochwalić się bardzo dobrym piłkarskim CV. W przeszłości grywał nawet na I-ligowych boiskach i związany był z takimi klubami jak GKS Katowice, Szombierki Bytom czy Polonia Bytom. W ubiegłym sezonie bronił na III-ligowych boiskach i powinien być sporym wzmocnieniem defensywy Drwali. W pomocy z kolei pokazał się zawodnik, który po latach powraca do Szczakowianki. W naszym klubie grał jeszcze w III lidze, a podczas swojej kariery zaliczył kilkanaście meczów w Ekstraklasie w barwach Zagłębia Sosnowiec. Wszystkie transfery są obecnie finalizowane przez Zarząd i wkrótce będziemy mogli bliżej przedstawić sylwetki nowych zawodników, którzy jesienią wzmocnią nasz zespół.

Tymczasem już w środę o 18:30 Biało-Czerwonych czeka kolejne testowe starcie. Podopieczni trenera Cygnara tym razem zmierzą się z Unią Oświęcim, która na co dzień grywa w małopolskiej IV lidze. Unia to jeden ze stałych sparingpartnerów Drwali. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się w marcu 2019 roku i wówczas spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Szczakowianka Jaworzno – Unia Ząbkowice 3:1 (1:0)

(Cygnar 13, Chwalibogowski 61, Marędowski 79)

Szczakowianka: Testowany 1 (68. Szczechla) – Testowany 2, Wadas, Kurzawa (45. Testowany 4), Śliwa (46. Cichoń) – Marędowski, Szopa, Testowany 3, Chwalibogowski (68. Kurzawa) – Cygnar (61. Testowany 5) – Smarzyński