JSP Szczakowianka Jaworzno

Gorące lato Drwali

Wakacje rozpoczęły się już na dobre, ale to nie oznacza lenistwa. Seniorzy po pucharowych zmaganiach zaliczają krótkie urlopy, ale młodzi Drwale nie myślą o tym by zwalniać tempo i rwą się do pracy. Grupy młodzieżowe Szczakowianki trenują pełną parą i rozgrywają mecze kontrolne.

W ostatnim czasie pogoda na przemian zaskakuje nas – a to upałami, a to ulewami. Ani jedno ani drugie nie jest jednak straszne młodym Drwalom, którzy dają z siebie wszystko podczas treningów. W poniedziałek 29 czerwca ruszyły zajęcia w naszej nowej najmłodszej grupie naborowej z rocznika 2014 i 2015. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia – więcej szczegółów można uzyskać u naszych trenerów grup młodzieżowych. Liczba młodych piłkarzy trenujących w Szczakowiance cały czas rośnie, co zdecydowanie cieszy. Wychowanie przez sport pozwala kształtować charakter i uczy zdrowego stylu życia, a młodzi piłkarze nabywają wielu nowych umiejętności.

Młodzież oprócz treningów rozgrywa także mecze kontrolne. We wtorek Szczakowianka z rocznika 2011 rozegrała sparing z Fablokiem Chrzanów. Po bardzo zaciętym meczu i dobrym widowisku, czego dowodem były głośne brawa rodziców obu drużyn, Szczakowianka wygrała minimalnie 9:8. Brawo chłopaki za walkę! Dziękujemy rodzicom za doping i świetną atmosferę!

Oprócz dzieci, także Zarząd ostatnio mocno pracuje – także fizycznie – by przed nowym sezonem wszystko w klubie dopięte było na ostatni guzik. Ważną decyzją, jaką podjął Zarząd, była rezygnacja z treningów na sztucznej nawierzchni i popularnych Orlikach. Oczywiście zimą, gdy nie da się grać na naturalnej trawie, takie obiekty są bardzo przydatne, ale poza tym są problematyczne. Eksperci zwracają uwagę, że trenowanie na sztucznej nawierzchni może być szkodliwe dla zdrowia młodych sportowców i przyczyniać się do dużej liczby kontuzji. Dlatego zdecydowanie lepszą opcją są boiska trawiaste i właśnie w trosce o rozwój zawodników zdecydowaliśmy się zrezygnować ze sztucznych muraw i korzystać z nich tylko w ostateczności. Szczakowianka obecnie dysponuje dwoma bardzo dobrze przygotowanymi boiskami trawiastymi – na stadionie przy ul. Kościuszki oraz na popularnych „Koszarach” i to właśnie tam odbywają się treningi. Zarząd zakupił także dwie nowe bramki, które są wykorzystywane podczas treningów.

Zarząd wyposażył zawodników z drużyn młodzieżowych w maseczki ochronne przydatne podczas pandemii, a także koszulki polo przygotowane przez naszego partnera technicznego – Cutline Wear Factory. Dzięki temu nasze zespoły mogą prezentować się świetnie nie tylko sportowo, ale i wizualnie.

Pełną parą ruszył także długo oczekiwany remont szatni na stadionie przy Kościuszki. Dotychczasowa szatnia, z której korzystali seniorzy, wymagała już zdecydowanie zmian. Dzięki Zarządowi i wsparciu kibiców remont ruszył pełną parą. W szatni zamontowana zostanie zupełnie nowa instalacja elektryczna, obiekt zyska ocieplenie, pojawią się sufity podwieszane, wymienione zostaną także rurki doprowadzające wodę i ogrzewanie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować Wam efekty tych prac.

Podobne wpisy

Odżywki - https://docel.pl - Odżywki | Mięśnie - https://ulepszalnia.pl - Mięśnie | Glutamina - https://www.empegraf.pl - Glutamina