JSP Szczakowianka Jaworzno

Pora na finał!

Po wielu miesiącach oczekiwania Drwale nareszcie przystąpią do rywalizacji o stawkę. Już w środę podopieczni trenera Pawła Cygnara na stadionie AKS-u Niwka zagrają w finale Pucharu Polski z Unią Dąbrowa Górnicza.

Gdy w listopadzie Szczakowianka kończyła rundę jesienną efektowną wygraną, nikt nie mógł przewidzieć, że na kolejny mecz o stawkę przyjdzie nam poczekać aż siedem długich miesięcy. Na szczęście teraz wszystko wraca już do normy. Biało-Czerwoni od razu zaczynają na wysokim poziomie – od meczu o konkretne trofeum – Puchar Polski na szczeblu podokręgu. Ostatni raz tak daleko w pucharze Drwale dotarli w 2013 roku, a triumf w podokręgu (wówczas jeszcze olkuskim) zaliczyli w… 2000 roku. Nadarza się więc okazja, by nawiązać do sukcesów sprzed lat.

Szczakowianka w drodze do finału pokonała trzech kolejnych rywali. Na początek Drwale, w składzie których zagrało kilku wychowanków, pokonali 2:0 Tęczę Błędów. W kolejnej fazie pod naporem jaworznian padł kolejny ligowy rywal – Zagłębie II Sosnowiec, które w Szczakowej przegrało 1:4. W półfinale podopieczni trenera Cygnara odprawili z kwitkiem wyżej notowanego rywala – Przemszę Siewierz, wygrywając ostatecznie 3:2.

Nasi rywale rywalizację w pucharze także rozpoczęli od II rundy. Na dobry początek rozgromili 10:0 Strażaka Nowa Wieś, w ćwierćfinale ograli 4:1 AKS Niwkę, a w półfinale pokonali Cyklon Rogoźnik 2:0. Ostatni sezon w IV lidze Unia zakończyła na 11. miejscu w ligowej tabeli. Warto dodać, że w ekipie ze Strzemieszyc gra spora kolonia byłych zawodników… Szczakowianki. W kadrze zespołu znajdują się Sylwester Dębowski, Rafał Jędrzejczyk i Józef Misztal.

Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, w którym trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Liczymy, że to Drwale ostatecznie będą mogli świętować, ale na pewno czeka nas zacięta walka o każdy centymetr boiska.

Puchar pierwotnie miał być rozegrany na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, ale z różnych powodów władze podokręgu musiały dwa razy zmieniać lokalizację. Ostatecznie we wtorek potwierdzono, że mecz odbędzie się na obiekcie AKS Górnik Niwka przy ulicy Orląt Lwowskich w Sosnowcu. Początek spotkania o godzinie 17:00. Niestety ze względu na trwająca pandemię mecz rozgrywany będzie bez udziału publiczności.

Podobne wpisy

Meble kuchenne na wymiar w Warszawie - sprawdź meblowanie.com.pl