JSP Szczakowianka Jaworzno

Goczałkowice przetestowały Drwali

Szczakowianka w sobotę rozegrała ostatni mecz kontrolny przed finałowym meczem Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. Biało-Czerwoni po ciekawym spotkaniu ulegli LKS-owi Goczałkowice 1:3.

Podopieczni trenera Pawła Cygnara w sobotę rozegrali bardzo ciekawy mecz kontrolny z wyjątkowo silnym rywalem. Biało-Czerwoni przy Kościuszki podejmowali LKS Goczałkowice, które już w najbliższy weekend walczyć będą w barażu o III ligę z Szombierkami Bytom. Oba zespoły rywalizowały już jesienią i wówczas górą był LKS, który wygrał pewnie 4:0. Tym razem różnica nie była już tak widoczna, a Szczakowianka mimo końcowej porażki, dotrzymywała kroku wyżej notowanym rywalom.

Początek meczu należał zresztą do Biało-Czerwonych, którzy odważnie zaatakowali, zupełnie zaskakując defensywę gości. Już w 4. minucie Drwale objęli prowadzenie. Paweł Cygnar minął bramkarza i podał do Marcina Smarzyńskiego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Szczakowianka chciała pójść za ciosem i starała się atakować, ale mimo kilku prób nie zdołała podwyższyć wyniku. Goście otrząsnęli się z początkowej przewagi miejscowych i coraz częściej przedzierali się w okolice bramki strzeżonej przez Michała Jewułę. W 24. minucie LKS doprowadził do wyrównania. Szczakowianka starała się pilnować niezłego wyniku i co jakiś czas atakować, ale jeszcze przed przerwą po strzale jednego z zawodników gości piłka znów znalazła się w siatce jaworznickiej bramki. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze z Goczałkowic, którzy szybko zdobyli trzecią bramkę. Mimo kilku prób z obu stron, więcej goli już nie padło i tym samym LKS pokonał Drwali 3:1

Dla podopiecznych trenera Cygnara był to bardzo dobry sprawdzian, a mimo porażki Szczakowianka na tle bardzo silnego rywala pokazała się z dobrej strony. Biało-Czerwoni cały czas testują kilku piłkarzy i prowadzą rozmowy z potencjalnymi kandydatami do gry w zespole. Gdy tylko otworzy się okienko transferowe możemy spodziewać się kilku ciekawych wzmocnień drużyny. Tymczasem pora na pucharowe emocje. Mecz z LKS-em to już bowiem ostatni sprawdzian przed finałem Pucharu Polski. 24 czerwca Drwale na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zmierzą się z Unią Dąbrowa Górnicza i powalczą o kolejne trofeum.

Szczakowianka Jaworzno – LKS Goczałkowice Zdrój 1:3 (1:2)

(Smarzyński 4)

Szczakowianka: Jewuła – Kurzawa (46. Testowany 2), Wadas, Drzymont, Testowany 1 (64. Testowany 4) – Marędowski (73. Kurzawa), Trzciński (86. Szopa), Szopa (75. Cygnar), Chwalibogowski (79. Łukaszyk) – Cygnar (Testowany 3) – Smarzyński (46. Cichoń)

Podobne wpisy

https://katarzynawojtarowicz.pl/zabiegi/nucleofill/