JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka znów trenuje!

Co prawda pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż jeszcze trwa, ale rząd powoli „odmraża” kolejne sfery życia, w tym także sport. We wtorek (19 maja) seniorzy Szczakowianki po dwumiesięcznej przerwie wznowili treningi i powoli ruszają z przygotowaniami do IV ligi.

W marcu Biało-Czerwoni zgodnie z planem zakończyli przygotowania do rundy wiosennej i byli już gotowi do walki o ligowe punkty. W ostatniej chwili przed planowanym startem rundy na całym świecie wybuchła pandemia koronawirusa, która zupełnie zmieniła świat. W związku z obowiązującymi obostrzeniami zespół musiał zawiesić treningi, a piłkarze w miarę możliwości trenowali w swoim zakresie w domach. Szybko stało się jasne, że nie uda się rozegrać wiosennych spotkań. Biało-Czerwoni dzięki świetnej postawie na boiskach jesienią – zapewnili sobie awans do IV ligi.

W ostatnich tygodniach rząd rozpoczął odmrażanie kolejnych sfer życia. Na początku maja treningi w małych grupach rozpoczęły wszystkie nasze grupy młodzieżowe. Młodzież ochoczo zabrała się do pracy i szkoli się pod okiem naszych trenerów korzystając z boisk przy Kościuszki i na odnowionych „Koszarach”. Dzięki kolejnemu rozluźnianiu obostrzeń nareszcie także seniorzy mogli wrócić do pracy nad formą. We wtorek 19 maja Drwale pod okiem trenera Pawła Cygnara odbyli pierwsze zajęcia po pandemicznej przerwie. Wszyscy w klubie mają ogromny głód piłki i było to widać na boisku. Na treningu pojawiło się 15 zawodników, w tym kilka nowych twarzy, a atmosfera była bardzo pozytywna. Szczakowianka powoli myśli już o nowym sezonie i szuka potencjalnych wzmocnień, by walczyć o jak najlepsze miejsce w IV lidze. Biało-Czerwoni na razie będą trenowali na swoich obiektach. Gdy tylko możliwe stanie się rozgrywanie meczów, rozgrywane będą także sparingi.

Sezon ligowy co prawda dobiegł już końca, ale cały czas na rozstrzygnięcie czeka Puchar Polski. Władze Śląskiego ZPN chcą by do 31 lipca rozstrzygnąć te rozgrywki. Szczakowiankę czeka więc finał na szczeblu podokręgu z Unią Dąbrowa Górnicza. W przypadku ewentualnej wygranej walka na etapie okręgowym, co byłoby świetnym uwieńczeniem tego wyjątkowo dziwnego sezonu.

Początek nowego sezonu ligowego wstępnie planowany jest na 18 lipca, czyli zdecydowanie wcześniej niż w poprzednich latach. Drwale będą chcieli przygotować się do niego jak najlepiej, rozgrywki zapowiadają się bowiem wyśmienicie i na pewno czekać nas będzie sporo emocjonujących pojedynków.

Powiązane Wpisy