JSP Szczakowianka Jaworzno

Lekcja od lidera

W starciu lidera IV ligi z liderem okręgówki LKS Goczałkowice okazał się lepszy od Szczakowianki. Biało-Czerwoni ulegli wyżej notowanemu rywalowi 0:4.

W sobotę Szczakowianka miała okazję zmierzyć się z wyjątkowo silnym rywalem. Lider IV ligi ostatnio kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i prezentuje się wyśmienicie, a w jego składzie znajduje się wielu znanych zawodników. Pierwsza połowa nie zwiastowała jednak jeszcze końcowego wyniku. Oba zespoły grały niezłe spotkanie, a Szczakowianka co chwila ogryzała się rywalom i odważnie atakowała. W jaworznickiej bramce dwoił się i troił Konrad Kołodziej, który co najmniej dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. Drwale nie odstawali poziomem i kilka razy byli blisko sprawienia niespodzianki. Mimo kilku okazji z obu stron, na bramkę trzeba było czekać dość długo. Wreszcie w końcówce goście z Goczałkowic, po akcji prawą stroną otworzyli wynik spotkania.

Po przerwie LKS szybko zadał kolejny cios. Co prawda Kołodziej obronił dwa strzały z bliska, ale wobec kolejnej dobitki był już bezradny. Goście przyspieszyli tempo i zepchnęli Biało-Czerwonych do defensywy. Podopieczni trenera Pawła Cygnara tylko sporadycznie przedzierali się w okolice pola karnego rywali. W 64. minucie po efektownym  uderzeniu w samo okienko Goczałkowice podwyższyły na 3:0. W końcówce Szczakowianka próbowała jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie zdołała zaskoczyć bramkarza. Tymczasem goście w ostatniej minucie raz jeszcze trafili do siatki ustalając wynik na 4:0.

Szczakowianka po raz pierwszy tej zimy przegrała mecz kontrolny, ale grała ze zdecydowanie najsilniejszym jak dotychczas rywalem. LKS Goczałkowice pokazały ogromną kulturę gry i umiejętności, potwierdzając tym samym, że nieprzypadkowo zajmują pierwsze miejsce w IV lidze i uchodzą za faworyta do awansu do III ligi. Podopieczni trenera Pawła Cygnara tymczasem wkraczają w ostatni etap przygotowań do ligowych zmagań. Już w najbliższą sobotę Biało-Czerwonych czeka kolejny sparingowy hit. Tym razem na wyjeździe zmierzą się z 14-krotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów. Chorzowianie prowadzeni na co dzień przez naszego byłego trenera – Łukasza Beretę – świetnie radzą sobie na ligowych boiskach i wiosną będą chcieli walczyć o awans do II ligi. Drwali czeka trudna przeprawa, ale postarają się sprawić niespodziankę i zaskoczyć silnego rywala. Początek tego spotkania na stadionie w Chorzowie w sobotę o godzinie 12:00.

Szczakowianka Jaworzno – LKS Goczałkowice-Zdrój 0:4 (0:1)

Szczakowianka: Kołodziej – Wadas, Dębski, Testowany 1 – Nowak (81. Klepka), Chwalibogowski (71. Testowany 3), Szopa, Testowany 2 (71. Kurzawa), Śliwa – Cygnar – Smarzyński (79. Testowany 4)