JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka kończy przygotowania do rundy wiosennej

Szczakowianka Jaworzno kończy przygotowania do rundy wiosennej. W sobotę 4 marca „biało-czerwoni” zagrali ostatni mecz kontrolny z Górnikiem Wojkowice, drużyną grającą w lidze okręgowej.

W przerwie zimowej piłkarze Szczakowianki rozegrali szereg sparingów, podczas których trenerzy mogli dokonać modyfikacji i wzmocnienia drużyny przed wiosną. O przygotowaniach rozmawiamy z II trenerem Maciejem Małkowskim.

Przerwa zimowa to również transfery. Drużyna pozyskała doświadczonego zawodnika, ale całą formę szlifowała na zawodnikach, grających w rundzie jesiennej.

Sobotni mecz z Górnikiem Wojkowice rozegrany został pod dyktando gospodarzy. Szczakowianka w 18. minucie, po udanym strzale głową, objęła prowadzenie. Choć piłkarze mieli sporo okazji na skonstruowanie dogodnych akcji, to wynik do przerwy się nie zmienił. W drugiej odsłonie spotkania padły jeszcze trzy gole. Kibice zebrani na trybunie boiska w Szczakowej odnotowali bramkę po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych, bramkę z dystansu oraz gola strzelonego z jedenastego metra.

Prawdziwy sprawdzian już w najbliższą sobotę 11 marca, kiedy to Szczakowianka Jaworzno zagra mecz z drużyną Śląsk Świętochłowice. Początek spotkania o godzinie 15:00 na stadionie miejskim przy Krakowskiej.

Szczakowianka Jaworzno – Górnik Wojkowice 4:0 (1:0)

Zapraszamy do materiału przygotowanego przez jaw.pl:

Podobne wpisy

https://obiektywni.club