Lider z Gliwic zatrzymany

Pierwsza drużyna w walce o mistrzostwo IV ligi wkroczyła w decydującą fazę rozgrywek. Po drodze do sukcesu stają czołowe drużyny. W sobotę 22 kwietnia do Szczakowej zawitał lider tabeli – Piast II Gliwice, który w tej rundzie nie przegrał jeszcze meczu. Po zaciętym pojedynku punkty zostały w Jaworznie.

Pierwszy strzał padł ze strony przyjezdnych, ale piłka trafiła w ręce golkipera Drwali. Nasza drużyna nie pozostawała dłużna, tworząc dogodne sytuacje. Bliski szczęścia był Mateusz Wawoczny, ale piłka uderzona z pierwszej minimalnie chybiła. Chrabąszcz swego szczęścia szukał, główkując, ale wynik pozostawał wciąż otwarty. Nie pomógł rajd i wykończenie akcji przez Sewerina, nie pomogły stałe fragmenty gry. Zatem do przerwy bezbramkowo.

Druga połowa spotkania przybrała nieco inny charakter. Coraz śmielej atakowaliśmy bramkę Piasta. Michał Chrabąszcz uderzył z dystansu, lecz bramkarz gości sparował piłkę poza linię końcową boiska. Kolejna próba naszego napastnika zakończyła się sukcesem i od 54. minuty kibice mogli cieszyć się z prowadzenia biało-czerwonych. Cztery minuty później w polu karnym Chrabąszcz krótko zagrywa do Sewerina, a ten niepilnowany lokuje piłkę w siatce bramki. Od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Bramka kontaktowa z dystansu dała nadzieję przyjezdnym. Gra zrobiła się nerwowa, a gospodarze dali się zamknąć na własnej połowie. Wynik już nie zmienił się, więc punkty po wygranej 2:1 pozostały w Jaworznie.

Podobnie jak sobotni mecz, tak wszystkie do końca rundy przed własnymi kibicami, mają zostać rozegrane na murawie stadionu przy Kościuszki 1. Pierwszy z nich 3 maja, kiedy to do Szczakowej przyjedzie Ruch Radzionków. Wcześniej jednak kolejne arcyważne spotkanie na wyjeździe. W sobotę 29 kwietnia na drużynę będzie czekał Rozwój Katowice.

Szczakowianka Jaworzno – Piast II Gliwice 2:1 (0:0)