JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka wygrywa Turniej im. Bogusława Pluty

W niedzielę na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie rozegrana została jedenasta edycja Turnieju w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. Szczakowianka wygrała całą imprezę wyprzedzając na podium zespoły UKS Górnik Libiąż i AP Wilga Kraków.

Turnieje rozgrywane dla upamiętnienia Bogusława Pluty – sportowego działacza i sponsora – co roku cieszą się sporym zainteresowaniem, a rywalizacja podczas nich bywa bardzo zacięta. Tegoroczna impreza organizowana była przez Szczakowiankę przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Salon Piłkarski FH SUPER SPORT. W sumie o wygraną rywalizowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie A ton od początku nadawały dwie ekipy – Szczakowianka Biała, a także AP Wilga Kraków. Obie ekipy dość pewnie wygrały swoje pojedynki z Górnikiem Jaworzno oraz Pogonią Miechów i w ostatniej kolejce zmierzyły się ze sobą. Po bardzo zaciętym pojedynku, w którym walka toczyła się dosłownie do ostatnich sekund, jaworznianie ulegli rywalom 2:3, grupę wygrała więc Wilga. W starciu Górnika z Pogonią, to ekipa z Jaworzna zwyciężyła 2:1 zapewniając sobie 3. miejsce w grupie.

W grupie B emocji wcale nie było mniej, a remisy mocno komplikowały sytuację w tabeli. Przed ostatnim meczem stało się jasne, że grupę wygra albo Górnik Libiąż albo Tempo Rzeszotary, które miały identyczny bilans punktowy. W decydującym meczu padł remis, ostatecznie więc decydowały karne, w których minimalnie skuteczniejsi okazali się zawodnicy Tempa. Trzecią lokatę zajęła Ciężkowianka, a czwarta była Szczakowianka Czerwona.

W drugiej fazie ekipy walczyły o awans do finału i poszczególne miejsca w końcowej klasyfikacji. Bardzo zacięty był pojedynek Górnika Libiąż z Wilgą, który zakończył się bezbramkowym remisem. Dzięki lepiej wykonywanym karnym to libiążanie wywalczyli przepustkę do finału. Tymczasem w drugim półfinale Szczakowianka Biała po wyrównanym boju okazała się o jedną bramkę lepsza od Tempa.

Wreszcie przyszedł czas na decydujące mecze. Ciężkowianka pokonała Szczakowiankę Czerwoną zapewniając sobie siódma lokatę, z kolei Górnik ograł Pogoń Miechów i finiszował na 5. miejscu. W meczu o 3. miejsce Wilga pokonała Tempo. Bardzo ciekawy przebieg miał sam finał turnieju. Szczakowianka Biała dość szybko wyszła na prowadzenie, ale młodzi gracze Górnika Libiąż nie zamierzali się szybko poddawać. W samej końcówce libiążanie wyrównali i wydawało się, że potrzebny będzie konkurs rzutów karnych. Tuż przed końcową syreną młodzi Drwale wpakowali jednak piłkę do siatki, zapewniając sobie zwycięstwo.

Podczas ceremonii wręczania nagród każdy zespół otrzymał puchary i nagrody od sponsorów, a najlepsze ekipy nagrodzone zostały także medalami. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Jakub Burowski z Wilgi Kraków, najlepszym bramkarzem wybrano Nikodema Polańskiego (Szczakowianka Biała), a z kolei najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Maks Stryszowski z Tempa Rzeszotary. Nagrody dla zawodników i trenerów ufundowali: rodzina pana Bogusława Pluty, Tauron Wydobycie S.A., Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, NSZZ Solidarność ZG Sobieski, MCKiS Jaworzno oraz FH SUPER SPORT. Cały turniej w ramach zadania „Mikołajkowa profilaktyka ze Szczakowianką 2022” wspierała także Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie. W przerwach między meczami swoje umiejętności taneczne prezentowała grupa Inside prowadzona przez panią Anetę Szczyrzyca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Dziękujemy pani Renacie Pluta i całej jej rodzinie za zaszczycenie nas swoją obecnością i pomoc we wręczaniu nagród, sędziom za sprawne prowadzenie zawodów, a także całej obsłudze technicznej za organizacje wydarzenia. Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zadbali o wszystkich gości całej imprezy, zorganizowali poczęstunek i służyli pomocą. Dziękujemy także trenerom – Andrzejowi Dylowiczowi i Piotrowi Szczotce, którzy zadbali o świetną organizację i przygotowali młodzież do gry. Dziękujemy także za wsparcie radnym Rady Miejskiej – Mirosławowi Pieczarze, Dawidowi Domagalskiemu i Januszowi Ciołczykowi.

Przypomnijmy jeszcze, że podczas turnieju wspominaliśmy Bogusława Plutę, który przez lata wspierał jaworznicki sport. Działał na rzecz Szczakowianki jako sponsor, społecznik, działacz i członek Zarządu. Był jednym z inicjatorów odbudowy piłki nożnej w naszym mieście i utworzenia Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Firma Agropak, którą prowadził, była jednym z głównych sponsorów klubu, od początku jego reaktywacji w 2007 roku. Szczególnie na sercu leżało mu wychowanie zdolnej jaworznickiej młodzieży. Przez lata troszczył się o grupy młodzieżowe Szczakowianki. Zmarł przedwcześnie po ciężkiej chorobie w marcu 2012 roku.

Grupa A

Szczakowianka Biała – Górnik Jaworzno 3:0

MKS Pogoń Miechów – AP Wilga Kraków 0:2

Szczakowianka Biała – MKS Pogoń Miechów 4:2

Górnik Jaworzno – AP Wilga Kraków 0:2

Szczakowianka Biała – AP Wilga Kraków 2:3

Górnik Jaworzno – MKS Pogoń Miechów 2:1

  1. AP Wilga Kraków
  2. Szczakowianka Biała
  3. Górnik Jaworzno
  4. MKS Pogoń Miechów

Grupa B

Szczakowianka Czerwona – UKS Górnik Libiąż 0:3

Tempo Rzeszotary – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:0

Szczakowianka Czerwona – Tempo Rzeszotary 1:4

UKS Górnik Libiąż – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:0

Szczakowianka Czerwona – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:2

UKS Górnik Libiąż – Tempo Rzeszotary 1:1 k. 1:2

  1. Tempo Rzeszotary
  2. UKS Górnik Libiąż
  3. LKS Ciężkowianka Jaworzno
  4. Szczakowianka Czerwona

II etap:

Górnik Jaworzno – Szczakowianka Czerwona 2:0

LKS Ciężkowianka Jaworzno – MKS Pogoń Miechów 0:2

UKS Górnik Libiąż – AP Wilga Kraków 0:0 k. 3:2

Tempo Rzeszotary – Szczakowianka Biała 0:1

Mecze o miejsca 5-8:

Szczakowianka Czerwona – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:1

Górnik Jaworzno – MKP Pogoń Miechów 2:0

Mecz o III miejsce:

AP Wilga Kraków – Tempo Rzeszotary 2:0

Finał:

UKS Górnik Libiąż – Szczakowianka Biała 1:2

Kolejność końcowa:

1. Szczakowianka Biała

2. UKS Górnik Libiąż

3. AP Wilga Kraków

4. Tempo Rzeszotary

5. Górnik Jaworzno

6. MKP Pogoń Miechów

7. LKS Ciężkowianka Jaworzno

8. Szczakowianka Czerwona

Podobne wpisy

Dodaj komentarz