JSP Szczakowianka Jaworzno

Zapraszamy na turniej im. Bogusława Pluty

W najbliższą niedzielę (20 listopada) na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie odbędzie się XI edycja Turnieju w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Bogusław Pluta przez lata wspierał jaworznicki sport. Działał na rzecz Szczakowianki jako sponsor, społecznik, działacz i członek Zarządu. Był jednym z inicjatorów odbudowy piłki nożnej w naszym mieście i utworzenia Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Firma Agropak, którą prowadził, była jednym z głównych sponsorów klubu, od początku jego reaktywacji w 2007 roku. Szczególnie na sercu leżało mu wychowanie zdolnej jaworznickiej młodzieży. Przez lata troszczył się o grupy młodzieżowe Szczakowianki. Zmarł przedwcześnie po ciężkiej chorobie w marcu 2012 roku. Dla upamiętnienia jego postaci regularnie rozgrywane są dziecięce turnieje.

W najbliższą niedzielę podczas jubileuszowego turnieju na Hali Widowiskowo-Sportowej zmierzą się ekipy 10-latków z ośmiu drużyn. W grupie A oprócz drużyny Szczakowianki „Białej” rywalizować będą także ekipy Górnika Jaworzno, Pogoni Miechów i AP Wilgi Kraków. Z kolei w grupie B powalczy Szczakowianka „Czerwona”, a także UKS Górnik Libiąż, Tempo Rzeszotary i Ciężkowianka Jaworzno. Cała impreza startuje w niedzielę o godzinie 9:00 i potrwa do ok. 14:30. Zapowiada się emocjonujący dzień pełen sportowych wrażeń. Zapraszamy na Halę Widowiskowo-Sportową do kibicowania i wspierania naszych młodych zawodników. Na każdego czeka słodki poczęstunek oraz kawa i herbata. Na miejscu będzie też możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem i dowiedzenia się więcej na temat tego jak walczyć z uzależnieniami. Zadanie wspiera Gmina Miasta Jaworzna, a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach zadania „Mikołajkowa profilaktyka ze Szczakowianką 2022”.

Podobne wpisy

prezenty wielkanocne