JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka wygrywa Turniej im. Bogusława Pluty

W niedzielę na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie rozegrana została jedenasta edycja Turnieju w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. Szczakowianka wygrała całą imprezę wyprzedzając na podium zespoły UKS Górnik Libiąż i AP Wilga Kraków.

Turnieje rozgrywane dla upamiętnienia Bogusława Pluty – sportowego działacza i sponsora – co roku cieszą się sporym zainteresowaniem, a rywalizacja podczas nich bywa bardzo zacięta. Tegoroczna impreza organizowana była przez Szczakowiankę przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Salon Piłkarski FH SUPER SPORT. W sumie o wygraną rywalizowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie A ton od początku nadawały dwie ekipy – Szczakowianka Biała, a także AP Wilga Kraków. Obie ekipy dość pewnie wygrały swoje pojedynki z Górnikiem Jaworzno oraz Pogonią Miechów i w ostatniej kolejce zmierzyły się ze sobą. Po bardzo zaciętym pojedynku, w którym walka toczyła się dosłownie do ostatnich sekund, jaworznianie ulegli rywalom 2:3, grupę wygrała więc Wilga. W starciu Górnika z Pogonią, to ekipa z Jaworzna zwyciężyła 2:1 zapewniając sobie 3. miejsce w grupie.

W grupie B emocji wcale nie było mniej, a remisy mocno komplikowały sytuację w tabeli. Przed ostatnim meczem stało się jasne, że grupę wygra albo Górnik Libiąż albo Tempo Rzeszotary, które miały identyczny bilans punktowy. W decydującym meczu padł remis, ostatecznie więc decydowały karne, w których minimalnie skuteczniejsi okazali się zawodnicy Tempa. Trzecią lokatę zajęła Ciężkowianka, a czwarta była Szczakowianka Czerwona.

W drugiej fazie ekipy walczyły o awans do finału i poszczególne miejsca w końcowej klasyfikacji. Bardzo zacięty był pojedynek Górnika Libiąż z Wilgą, który zakończył się bezbramkowym remisem. Dzięki lepiej wykonywanym karnym to libiążanie wywalczyli przepustkę do finału. Tymczasem w drugim półfinale Szczakowianka Biała po wyrównanym boju okazała się o jedną bramkę lepsza od Tempa.

Wreszcie przyszedł czas na decydujące mecze. Ciężkowianka pokonała Szczakowiankę Czerwoną zapewniając sobie siódma lokatę, z kolei Górnik ograł Pogoń Miechów i finiszował na 5. miejscu. W meczu o 3. miejsce Wilga pokonała Tempo. Bardzo ciekawy przebieg miał sam finał turnieju. Szczakowianka Biała dość szybko wyszła na prowadzenie, ale młodzi gracze Górnika Libiąż nie zamierzali się szybko poddawać. W samej końcówce libiążanie wyrównali i wydawało się, że potrzebny będzie konkurs rzutów karnych. Tuż przed końcową syreną młodzi Drwale wpakowali jednak piłkę do siatki, zapewniając sobie zwycięstwo.

Podczas ceremonii wręczania nagród każdy zespół otrzymał puchary i nagrody od sponsorów, a najlepsze ekipy nagrodzone zostały także medalami. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Jakub Burowski z Wilgi Kraków, najlepszym bramkarzem wybrano Nikodema Polańskiego (Szczakowianka Biała), a z kolei najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Maks Stryszowski z Tempa Rzeszotary. Nagrody dla zawodników i trenerów ufundowali: rodzina pana Bogusława Pluty, Tauron Wydobycie S.A., Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, NSZZ Solidarność ZG Sobieski, MCKiS Jaworzno oraz FH SUPER SPORT. Cały turniej w ramach zadania „Mikołajkowa profilaktyka ze Szczakowianką 2022” wspierała także Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie. W przerwach między meczami swoje umiejętności taneczne prezentowała grupa Inside prowadzona przez panią Anetę Szczyrzyca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Dziękujemy pani Renacie Pluta i całej jej rodzinie za zaszczycenie nas swoją obecnością i pomoc we wręczaniu nagród, sędziom za sprawne prowadzenie zawodów, a także całej obsłudze technicznej za organizacje wydarzenia. Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zadbali o wszystkich gości całej imprezy, zorganizowali poczęstunek i służyli pomocą. Dziękujemy także trenerom – Andrzejowi Dylowiczowi i Piotrowi Szczotce, którzy zadbali o świetną organizację i przygotowali młodzież do gry. Dziękujemy także za wsparcie radnym Rady Miejskiej – Mirosławowi Pieczarze, Dawidowi Domagalskiemu i Januszowi Ciołczykowi.

Przypomnijmy jeszcze, że podczas turnieju wspominaliśmy Bogusława Plutę, który przez lata wspierał jaworznicki sport. Działał na rzecz Szczakowianki jako sponsor, społecznik, działacz i członek Zarządu. Był jednym z inicjatorów odbudowy piłki nożnej w naszym mieście i utworzenia Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Firma Agropak, którą prowadził, była jednym z głównych sponsorów klubu, od początku jego reaktywacji w 2007 roku. Szczególnie na sercu leżało mu wychowanie zdolnej jaworznickiej młodzieży. Przez lata troszczył się o grupy młodzieżowe Szczakowianki. Zmarł przedwcześnie po ciężkiej chorobie w marcu 2012 roku.

Grupa A

Szczakowianka Biała – Górnik Jaworzno 3:0

MKS Pogoń Miechów – AP Wilga Kraków 0:2

Szczakowianka Biała – MKS Pogoń Miechów 4:2

Górnik Jaworzno – AP Wilga Kraków 0:2

Szczakowianka Biała – AP Wilga Kraków 2:3

Górnik Jaworzno – MKS Pogoń Miechów 2:1

  1. AP Wilga Kraków
  2. Szczakowianka Biała
  3. Górnik Jaworzno
  4. MKS Pogoń Miechów

Grupa B

Szczakowianka Czerwona – UKS Górnik Libiąż 0:3

Tempo Rzeszotary – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:0

Szczakowianka Czerwona – Tempo Rzeszotary 1:4

UKS Górnik Libiąż – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:0

Szczakowianka Czerwona – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:2

UKS Górnik Libiąż – Tempo Rzeszotary 1:1 k. 1:2

  1. Tempo Rzeszotary
  2. UKS Górnik Libiąż
  3. LKS Ciężkowianka Jaworzno
  4. Szczakowianka Czerwona

II etap:

Górnik Jaworzno – Szczakowianka Czerwona 2:0

LKS Ciężkowianka Jaworzno – MKS Pogoń Miechów 0:2

UKS Górnik Libiąż – AP Wilga Kraków 0:0 k. 3:2

Tempo Rzeszotary – Szczakowianka Biała 0:1

Mecze o miejsca 5-8:

Szczakowianka Czerwona – LKS Ciężkowianka Jaworzno 0:1

Górnik Jaworzno – MKP Pogoń Miechów 2:0

Mecz o III miejsce:

AP Wilga Kraków – Tempo Rzeszotary 2:0

Finał:

UKS Górnik Libiąż – Szczakowianka Biała 1:2

Kolejność końcowa:

1. Szczakowianka Biała

2. UKS Górnik Libiąż

3. AP Wilga Kraków

4. Tempo Rzeszotary

5. Górnik Jaworzno

6. MKP Pogoń Miechów

7. LKS Ciężkowianka Jaworzno

8. Szczakowianka Czerwona

Podobne wpisy

https://fiskalne.com | https://www.modnyblog.net