JSP Szczakowianka Jaworzno

W Szczakowej z Rozwojem

Już w najbliższą sobotę Szczakowiankę czeka kolejne domowe starcie. Tym razem w Szczakowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Rozwojem Katowice.

Praktycznie połowa rundy już za nami, ale przed Szczakowianką jeszcze kilka ciekawych spotkań. Już w sobotę Biało-Czerwoni – tym razem w swoim mateczniku na Szczakowej – podejmować będą zespół Rozwoju Katowice. Katowiczanie to zdecydowanie jeden z najciekawszych zespołów w całej IV lidze. Rozwój oparty jest w stu procentach na swoich wychowankach, a w składzie znaleźli się bardzo młodzi zawodnicy. Mimo to zespół bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych i pokazuje, jak wzorowo można szkolić młodzież i potem wprowadzać ją do seniorskiej piłki. Nie bez powodu wielu wychowanków Rozwoju trafia potem do wyższych lig.

W tym sezonie Rozwój radzi sobie nieco słabiej niż w poprzednich rozgrywkach, ale wciąż jest bardzo groźny. Drużyna wywalczyła jak na razie 10 punktów, co daje jej 8. miejsce w ligowej tabeli. Co ciekawe katowiczanie wyjątkowo słabo radzą sobie na wyjazdach, gdzie w trzech spotkaniach sięgnęli tylko po jeden punkt. W poprzednim sezonie Szczakowianka wygrała u siebie z Rozwojem 2:0, natomiast wiosną w Katowicach padł remis 2:2. Jak będzie tym razem – przekonamy się w sobotę. Początek spotkania na stadionie przy Kościuszki 1 o godzinie 16:00.

Podobne wpisy

www.mp3j.pl