JSP Szczakowianka Jaworzno

Wyjazd do Siewierza

Po wymuszonej przez pogodę przerwę w rozgrywkach ligowych piłkarze wracają na boiska IV ligi. W sobotę Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z Przemszą Siewierz.

Biało-Czerwoni po ostatniej wygranej w Przyszowicach liczą na kontynuowanie dobrej passy i w sobotę będą chcieli powalczyć o kolejny komplet punktów. Tym razem rywalem Drwali będzie ekipa Przemszy Siewierz. Przemsza w tym sezonie radzi sobie dość słabo i cały czas balansuje na granicy strefy spadkowej, ale jak na razie utrzymuje się nad kreską. Siewierzanie potrzebują jednak punktów, by na koniec sezonu zapewnić sobie kolejny sezon w IV lidze. Po 18 kolejkach Przemsza zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 18 punktów. Wiosną ekipa z Siewierza nie miała jeszcze okazji świętować wygranej – dwa domowe mecze zakończyła remisami po 1:1, a na wyjeździe uległa Śląskowi 0:2.

Szczakowianka z Przemszą ostatnio grywała regularnie – zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych. Jesienią przy Krakowskiej rywale nieoczekiwanie pokonali Biało-Czerwonych 3:1, nasz zespól liczy więc teraz na udany rewanż. Ostatnie dwie wizyty Szczakowianki w Siewierzu kończyły się jej wygraną. Na koniec poprzedniego sezonu po prawdziwym thrillerze Drwale wygrali 3:2, natomiast jesienią w rozgrywkach pucharowych Szczakowianka pewnie zwyciężyła 3:0. Początek spotkania na stadionie w Siewierzu zaplanowano na godzinę 17:00.

Podobne wpisy