Efektowna wygrana na koniec przygotowań

Szczakowianka w imponującym stylu zakończyła przygotowania do ligowej wiosny. W ostatnim meczu kontrolnym podopieczni trenera Pawła Cygnara pokonali na wyjeździe III-ligową Odrę Wodzisław 4:0.

Szczakowianka na zakończenie przygotowań mierzyła się teoretycznie z najsilniejszym rywalem z wszystkich dotychczasowych. Odra Wodzisław na co dzień gra w III lidze i po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce. Nieoczekiwanie jednak mecz rozgrywany na kameralnym obiekcie w Nieboczowach miał dość jednostronny przebieg.

Szczakowianka od samego początku prowadziła grę i naciskała na wyżej notowanego rywala. Już w 20 minucie Jakub Sewerin sprytnie przelobował bramkarza i otworzył wynik meczu. Kilka minut później Dominik Małkowski dośrodkował w pole karne, tam Maksymilian Leś zgrał piłkę do Mateusza Budaka, który podwyższył na 2:0. W drugiej połowie gospodarze próbowali się odgryzać, ale nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Tylko raz poważniej zakotłowało się pod jaworznicką bramką, ale Dominik Małkowski zdołał zablokować piłkę zmierzająca do siatki. Szczakowianka tymczasem dalej przeważała i stwarzała sobie kolejne świetne okazje, którym nieco brakowało tylko wykończenia. W samej końcówce Drwale zadali jednak decydujące ciosy. W sporym zamieszaniu w polu karnym powracający z wypożyczenia Kacper Jaromin dołożył nogę i z bliska wpakował piłkę do siatki. Tego jednak było jeszcze mało rozpędzonym Biało-Czerwonym. W ostatniej akcji Jaromin dośrodkował w pole karne, Paweł Cygnar zgrał głową piłkę do Michała Chrabąszcza, który uporał się z obrońcą i ustalił wynik na 4:0. Tym samym nasz zespół zaliczył komplet zimowych zwycięstw.

Szczakowianka ma za sobą wyjątkowo udany okres przygotowawczy. Drużyna wyraźnie zgrała się ze sobą, udało się uniknąć dużych przetasowań w kadrze, a zespół w praktyce zrealizował wszystkie założenia. Drwale wyjątkowo dobrze radzili sobie w meczach kontrolnych. W sumie udało się rozegrać osiem sparingów z rywalami od III ligi do okręgówki. Biało-Czerwoni wygrali wszystkie spotkania, strzelając łącznie 31 bramek i tracąc zaledwie 5. Najwięcej trafień zaliczył Michał Chrabąszcz, który sześć razy pokonywał bramkarzy rywali. Po pięć bramek zaliczyli Jakub Sewerin i Mateusz Wawoczny. Podczas okresu przygotowawczego drużyna prezentowała niezłą grę, a wypracowane elementy powinny procentować podczas sezonu.

Zmagania o ligowe punkty Szczakowianka rozpocznie już w najbliższą sobotę. Pierwszym wiosennym rywalem Drwali będzie bardzo solidna ekipa Rozwoju Katowice. Mecz rozegrany zostanie na boisku Kolejarza w Katowicach o godzinie 11:00.

Odra Wodzisław Śląski – Szczakowianka Jaworzno 0:4 (0:2)

(Sewerin 20, Budak 34, Jaromin 88, Chrabąszcz 90)

Szczakowianka: Gargasz – Kumor, Statkiewicz (46. Marędowski), Bochenek, Małkowski – Budak (70. Cygnar), Gądek, Wawoczny, Leś (70. Bruzda) – Sewerin (80. Jaromin), Smarzyński (46. Chrabąszcz)