JSP Szczakowianka Jaworzno

Wiosenna inauguracja w Katowicach

Po długich miesiącach przerwy IV liga nareszcie powraca do gry. Na inaugurację rozgrywek Szczakowianka zmierzy się na wyjeździe z Rozwojem Katowice.

Po czterech miesiącach przerwy w najbliższy weekend na ligowe boiska powrócą nareszcie IV-ligowi piłkarze. Wśród nich nie zabraknie oczywiście także Biało-Czerwonych. Szczakowiankę w pierwszej kolejce czeka bardzo ciekawe starcie z Rozwojem Katowice

Rozwój to jedna z najciekawszych ekip grających w IV lidze, która w całości opiera się na swoich wychowankach. Katowiczanie w pierwszej kolejności stawiają na szkolenie młodzieży, dzięki czemu zdołali już wychować kilku bardzo solidnych zawodników. Po przenosinach z II grupy IV ligi zespół bardzo dobrze radzi sobie w grupie „północnej”. Rozwój po rundzie jesiennej zajmuje 6. miejsce i ma dwa punkty więcej od Szczakowianki. Zimą w zespole nie doszło do większych zmian, kilku graczy wróciło po kontuzjach, a jedynym realnym osłabieniem wydaje się przejście Szymona Zielonki do rezerw Rakowa. Podczas spotkań kontrolnych zespół prezentował się nieźle i zaliczył 4 zwycięstwa, 3 remisy i tylko jedną porażkę. Sobotni mecz zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Przypomnijmy, że jesienią Szczakowianka dość pewnie pokonała Rozwój 2:0 po dwóch bramkach autorstwa Jakuba Sewerina. Jak będzie tym razem – przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania na boisku Kolejarza Katowice zaplanowano na godzinę 11:00.

Podobne wpisy