JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka solidarna z Ukrainą

Od kilku dni na Ukrainie trwa wojna, po tym jak wojska rosyjskie bestialsko napadły naszych sąsiadów. Szczakowianka solidaryzuje się z ofiarami wojny, zachęca do wspierania uchodźców z Ukrainy i zaprasza na bezpłatne zajęcia wszystkie dzieci zmuszone do ucieczki przed wojną.

Ukraina od kilku dni dzielnie broni się przez agresorami z Rosji. Cały kraj znalazł się jednak w bardzo trudnej sytuacji. Setki tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domy i uciekać za granicę. Do Polski dociera coraz więcej uchodźców – głównie kobiet i dzieci, Potrzebują oni naszego wsparcia i pomocy, tak by mogli przetrwać te trudne czasy.

Nasz klub postanowił wyjść ze skromna inicjatywą, skierowaną szczególnie do najmłodszych uciekinierów, których świat zawalił się praktycznie z dnia na dzień. Dlatego też serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe w naszym klubie wszystkie dzieci uciekające z Ukrainy. Wierzymy, że wspólne treningi i zabawa pozwoli nieco oderwać się od okrucieństw wojny i konieczności życia na obczyźnie. Na dzieci po treningach czekać też będzie posiłek, zapewniamy też w miarę możliwości sprzęt sportowy. Nasza trenerska kadra czeka na młodych zawodników, będzie nam niezwykle miło gościć Was na naszych klubowych obiektach. Więcej informacji na temat zajęć można uzyskać bezpośrednio pod numerem telefonu 607 372 818 (Wojciech Baran – nasz koordynator grup młodzieżowych).

Nasz zespół – zawodnicy i trenerzy dali świetny przykład włączając się w akcję pomocy. Drużyna przygotowała zestaw potrzebnych rzeczy – żywności, pieluch, itp., które trafią do potrzebujących. Zachęcamy wszystkich naszych kibiców do wspierania uchodźców. Wiemy, że wielu z Was aktywnie pomaga na różne sposoby, za co bardzo dziękujemy. W Jaworznie cała pomoc koordynowana jest przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na hali sportowej na Osiedlu Stałym działa Miejski Punkt Koordynacji Zbiórek i Pomocy dla Ukrainy, gdzie można dostarczać dary. O tym jak można pomóc – tak by pomoc była skuteczna – można przeczytać m.in. w artykule naszego patrona medialnego Extra Jaworzno, do którego odsyłamy poniższym linkiem:

Jaworznianie pomagają uchodźcom. Rusza miejski punkt pomocy

Podobne wpisy

Sktuteczne i bezpieczne treningi personalne we Wrocławiu - www.egobody.pl