JSP Szczakowianka Jaworzno

W niedzielę z Polonią

Runda jesienna powoli już zmierza ku końcowi, a do rozegrania zostały już tylko cztery kolejki. W niedzielę Szczakowianka przy Krakowskiej podejmować będzie Polonię Łaziska.

Podopieczni trenera Pawła Cygnara w ostatnich tygodniach radzą sobie bardzo dobrze i już na dobre rozgościli się w górniej połowie ligowej tabeli. W ostatnich dwóch kolejkach Drwale rozgromili rywali i w sumie zaliczyli aż 11 trafień, a w międzyczasie jeszcze pewnie wygrali mecz pucharowy. Teraz w niedzielę czeka nas starcie z wymagającym rywalem, który jednak w tym sezonie nie radzi sobie tak dobrze, jak we wcześniejszych latach. W niedzielę przy Krakowskiej gościć będzie ekipa Polonii Łaziska. Łaziszczanie jak na razie zajmują 14. miejsce w ligowej tabeli i mają na swoim koncie zaledwie 10 punktów, na co złożyły się 3 wygrane, jeden remis i aż 7 porażek. Polonia w lidze nie gra jakoś szczególnie źle, nie traci zbyt wielu bramek, ale ma problemy z sięganiem po zwycięstwa. Poloniści dla Szczakowanki byli zawsze niewygodnym rywalem. W ubiegłym sezonie w Jaworznie padł remis 2:2, chociaż Drwale prowadzili już 2:0, natomiast wiosną w Łaziskach gospodarze wygrali 3:1. Biało-Czerwoni liczą na podtrzymanie dobrej październikowej serii i kolejny komplet punktów, nastawiają się jednak na dużo walki. Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w niedzielę na godzinę 15:00.

Przy okazji miło nam poinformować, że nasz klub zacieśnił współpracę z miastem, które docenia dobre wyniki uzyskiwane przez Szczakowiankę. W ostatnich spotkaniach rundy jesiennej na mocy umowy zawartej z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie będziemy dodatkowo promowali miasto. Przypominamy też, że udział Szczakowianki w rozgrywkach ligowych i pucharowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Jaworzno.

Podobne wpisy