JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale rywalizowali w Tauron Junior Cup

Tauron po raz trzeci zaprosił drużyny młodzieżowe z całego kraju do rywalizacji w Tauron Junior Cup. Piłkarze Szczakowianki w miniony weekend wzięli udział w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Siemianowicach Śląskich.

24 drużyny zakwalifikowały się do wielkiego finału tegorocznego turnieju Tauron Junior Cup, który zostanie rozegrany 12 listopada w krakowskiej Tauron Arenie. Turniej organizowany jest z okazji Święta Niepodległości. Drużyny z rocznika 2012, powalczą w finale o obóz treningowy na Malcie. W eliminacjach, które odbyły w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski.

– Termin zawodów nie jest przypadkowy. Przez sport i zabawę chcemy uczyć najmłodszych czym jest patriotyzm oraz troska o otoczenie, w którym żyjemy. Uczestnicy walczą nie tylko o nagrody dla siebie, kluby grające w finale otrzymają również bony na zakup sprzętu sportowego – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu Tauron Polska Energia. – Regularny trening utwierdza w przekonaniu, że długotrwały wysiłek przynosi efekty, uczy pracy w grupie i daje zdrowie. Mam nadzieję, że młodzi piłkarze rywalizujący w naszym turnieju będą grali w piłkę przez całe swoje życie bez względu na to czy będzie to gra amatorska, czy zawodowa o najwyższe laury – dodaje.

Walczyli w kwalifikacjach

Z każdego turnieju eliminacyjnego do Wielkiego Finału wchodzi 8 drużyn. Nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2012 prowadzeni przez trenera Andrzeja Dylowicza przystąpili do walki w turnieju kwalifikacyjnym dla drużyn z województwa śląskiego, rozgrywanego w Siemianowicach Śląskich. Na hali toczyła się zawzięta walka, a nasz zespół pokazał się z dobrej strony, chociaż nie wywalczył kwalifikacji do wielkiego finału. Mimo to cieszymy się z dobrej formy naszych młodych talentów i już ostrzymy sobie zęby na kolejne zawody.

Tymczasem do finału, który będzie rozgrywany w Krakowie awansowały zespoły: rocznik 2014 – SRS Gwiazda Ruda Śląska, Akademia Zagłębia Sosnowiec Czerwoni, UKKS Katowice; rocznik 2013 – UKS Lisek Milówka, UKKS Katowice, KS 94 Rachowice; rocznik 2012 – SMS Ruda Śląska, GKS „GieKSa” Katowice.

Niepodległość na sportowo

Turniej Tauron Junior Cup organizowany jest od 2018 roku z okazji Święta Niepodległości. W zawodach biorą udział dzieci z roczników 2012, 2013 i 2014 ze śląskich, dolnośląskich, opolskich oraz małopolskich klubów sportowych.

Finał turnieju odbędzie się 12 listopada w krakowskiej Tauron Arenie. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15.000 zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10.000 zł, zaś z trzeciego 5.000 zł. Wszystkie zakwalifikowane do Wielkiego Finału drużyny otrzymają 2.000 zł. Dodatkowo zwycięzca najstarszej kategorii wiekowej wyjedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Patronem honorowym turnieju jest premier RP Mateusz Morawiecki, a także Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Podobne wpisy

http://sportowy-but.pl/jak-dbac-o-buty-do-biegania/ Buty do biegania potrzebują odpowiedniej pielegnacji, zobacz wskaz