JSP Szczakowianka Jaworzno

Ostatni domowy pojedynek

W sobotę Szczakowianka po raz ostatni w tym sezonie zagra przed własną publicznością. Biało-Czerwoni przy Krakowskiej podejmować będą Dramę Zbrosławice.

Końcówka sezonu w IV lidze śląskiej przyniosła nam nieoczekiwanie spore emocje. Niemal połowa tabeli jest jeszcze zaangażowana w walkę o utrzymanie i dopiero w dwóch ostatnich kolejkach poznamy komplet spadkowiczów. Emocje są tym większe, że kolejne zespoły zagrożone spadkiem grają bezpośrednio ze sobą, co dodaje całej walce pikanterii.

Szczakowianka teoretycznie już w sobotę może być pewna utrzymania. Biało-Czerwoni tym razem przy Krakowskiej podejmować będą Dramę Zbrosławice. Drama po fatalnej jesieni dobrze przepracowała zimową przerwę, dokonała kilku wzmocnień i radzi sobie znacznie lepiej. Ekipa ze Zbrosławic wiosną wywalczyła już 22 punkty i praktycznie odrobiła wszystkie straty do reszty stawki, ale nadal może jej zabraknąć kilku oczek do utrzymania w lidze. W praktyce Drama potrzebuje dwóch zwycięstw, można więc przypuszczać, że w sobotę będzie wyjątkowo mocno zdeterminowana do walki. Szczakowianka spotkań z Dramą nie wspomina dobrze. Oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie i zawsze to rywale zaliczali wysokie zwycięstwa. Teraz jednak podopieczni trenera Pawła Cygnara liczą na przełamanie. Zwycięstwo nad Dramą w praktyce zapewniłoby Biało-Czerwonym utrzymanie w rozgrywkach. W teorii nawet remis może to zapewnić, ale wtedy potrzebne byłyby korzystne wyniki innych spotkań w tej kolejce – a jak wiadomo nie ma co liczyć na innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten pojedynek. Na koniec sezonu bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia i liczymy, że będziecie z nami także teraz. Początek spotkania na Stadionie Miejskim zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Podobne wpisy