JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzież rozpoczęła wiosenne zmagania

W ostatnich dniach do zmagania o ligowe punkty wróciła po lockdownie nasza klubowa młodzież. Młodzi Drwale rozegrali kilka zaciętych spotkań w różnych kategoriach wiekowych.

Długa wymuszona przerwa sprawiła, że zespoły z naszej klubowej akademii były już bardzo głodne ligowej piłki. Widać to było na boiskach, gdzie toczyła się ostra walka o punkty. Młodzi piłkarze strzelili sporo bramek i chociaż nie wszystkie wyniki poszły po naszej myśli, to za walkę należą się spore brawa.

Jako pierwsze do gry wróciły nasze orliki. Drużyna z rocznika 2011 w ramach IV ligi okręgowej podejmowała silną ekipę Górnika Sosnowiec. Po obfitującym w bramki zaciętym pojedynku i bardzo wyrównanym starciu ostatecznie Młodzi Drwale ulegli rywalom 5:7. Bramki dla Szczakowianki zdobyli Hubert Kręcichwost, Kuba Domagalski i Marcin Rosa, który zanotował hattricka.

Starsza drużyna z rocznika 2010 w okrojonym składzie w IV lidze okręgowej E1 mierzyła się z ekipą Zagłębia Sosnowiec. Przez całe spotkanie Młodzi Drwale grali mając jednego zawodnika mniej na boisku. Ostatecznie po dobrej grze i heroicznej walce przegrali 4:13. Trzy bramki dla Szczakowianki zdobył Hubert Kręcichwost, a jedno trafienie padło łupem Dominika Raszka. Tego samego dnia druga drużyna orlików walczyła też w V lidze okręgowej. Nasz zespół uległ MUKP Dąbrowa Górnicza 1:10, a honorową bramkę zaliczył Bartosz Pieczkowski.

We wtorek do gry wrócili młodzicy (z roczników 2008 i 2009). W pierwszej wiosennej kolejce Młodzi Drwale przy Kościuszki podejmowali drużynę Sarmacji Będzin w ramach IV ligi D1. Szczakowianka pokazała klasę i pewnie 3:0 ograła rywali. Już w 12 minucie drużynę na prowadzenie wyprowadził niezawodny Gabriel Boba. W 25. minucie Bartosz Kotulski wykorzystał podanie od Witka Barana podwyższył na 2:0. Wreszcie w drugiej połowie Szymon Wilk asystował Frankowi Batko, który ustalił wynik na 3:0. Nasz zespół w tym meczu wystąpił w składzie: Gołas – Sidor, Wadowski, Kotulski – Baran, Ślusarczyk, Hacieja, Wilk – Boba. Rezerwa: Rzepiel, Borowski, Batko, Tomczyk, Byrczek.

Do gry w II lidze wojewódzkiej powrócili też nasi juniorzy. Tym razem Młodzi Drwale udali się do Siemianowic, gdzie walczyli z tamtejszym MKS-em. Niestety rywale okazali się tym razem silniejsi i pokonali Biało-Czerwonych 3:0.

Podobne wpisy

https://www.extrakotlygazowe.pl/terms.php